V. Čmilytė-Nielsen: VTEK išvadas dėl G. Nausėdos ir E. Bajarūno turėtume gerbti visi

BeFunky-collage (1)
Lietuva
ELTA nuotr.
Žygimantas Šilobritas Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Prezidentui Gitanui Nausėdai nesutinkant su Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) išvada, kad apsilankymas miuzikle su ambasadoriumi Eitvydu Bajarūnu buvo viešų ir privačių interesų pažeidimas, Liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad institucijos išvadas reikėtų gerbti.

„Tokių institucijų, kurios vykdo tyrimus, kurios išanalizavusios situaciją vadovaujasi argumentais, sprendimus reikėtų gerbti. Ir tai taikoma visiems“, – Eltai sekmadienį teigė V. Čmilytė-Nielsen.
 
ELTA primena, kad VTEK antradienį nustatė, jog miuzikle „Operos fantomas“ apsilankę prezidentas ir ambasadorius pažeidė įstatymą. Po tyrimo padaryta išvada, kad G. Nausėda pasinaudojo savo statusu ir padėtimi asmeninei naudai.
 
Tyrimo metu nustatyta, kad Prezidentūros atstovė praėjusių metų balandį kreipėsi į ambasadą Jungtinėje Karalystėje su prašymu pasiūlyti prezidentui kultūrinį renginį jo vizito Londone metu, pasibaigus oficialiems renginiams. Ambasada pasiūlė tris variantus, tuomet Prezidentūra informavo, kad prezidentas su žmona nueitų į „Operos fantomą“. Taip pat paprašyta, kad prezidentą į renginį palydėtų ambasadorius.
 
Prezidento, ambasadoriaus ir judviejų sutuoktinių apsilankymas teatre praėjusių metų gegužę buvo apmokėtas iš ambasados lėšų. Bilietai į renginį, VTEK teigimu, kainavo virš 1,6 tūkst. eurų.
 
E. Bajarūnas praėjus daugiau kaip keturiems mėnesiams po spektaklio už visus bilietus sumokėjo iš asmeninių lėšų.
 
Viešoje erdvėje pasirodžius informacijai apie galimą E. Bajarūno mobingą Užsienio reikalų ministerija (URM) ir Prezidentūra susiginčijo dėl to, ar ambasadorius toliau gali tęsti pareigas. Dėl šios situacijos ministerija atliko patikrinimą, kurio rezultatai parodė, kad ambasadorius pažeidė savo įgaliojimus.
 
Praėjusių metų spalį užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis laikinai sustabdė ambasadoriaus E. Bajarūno funkcijas iki kol bus atstatytas konstruktyvus ir produktyvus Lietuvos atstovybės Londone darbas.