V. Čmilytė-Nielsen viliasi, kad žmogaus teisių tema netaps politiniu įrankiu kitų metų rinkimuose

1321b96e0735fcdb5b4c0d54676d50cb634a8c4c
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Viktorija Smirnovaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen viliasi, kad žmogaus teisių tema netaps politiniu įrankiu kitais metais vyksiančiuose rinkimuose. Parlamento vadovė taip pat reiškia lūkestį, jog žmogaus teisės bus pristatomos kaip galimybė tobulinti visuomenę ir žmonių požiūrį į pažeidžiamas socialines grupes.

„Žengiant į labai rinkiminius 2024-uosius metus, labai norisi tikėti, kad žmogaus teisių laukas, kuris neabejotinai bus viena svarbiausių temų rinkiminėje kampanijoje, kad politikai apie jį kalbės ir išmintingai ir kad tai taps ne grėsme, o galimybe pasiekti naujų pergalių“, – Nacionaliniame žmogaus teisių forume penktadienį kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.

„Reikalingos žmogaus teisių srities ekspertų, akademinės bendruomenės atstovų pastangos, budrumas, saugant tai, kas jau yra pasiekta ir siekiant to, kad Lietuvos visuomenėje kitoniškumas būtų vertinamas ne su baime, o su pagarba, kaip mūsų visų bendra stiprybė, kad šis požiūris įsitvirtintų“, – pridūrė Seimo vadovė.

Nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje penktadienį, Tarptautinės žmogaus teisių dienos išvakarėse, vyksta 6-asis Nacionalinis žmogaus teisių forumas (NŽTF).

Kaip praneša renginio organizatoriai, šiais metais forumas skiriamas Visuotinės žmogaus teisių deklaracijos 75-mečiui ir Lietuvos narystės Europos Taryboje 30-mečiui paminėti.