V. Čmilytė-Nielsen: tarptautinė bendruomenė negali leisti Rusijos ir Baltarusijos atletams dalyvauti žaidynėse jokia forma

Lietuva
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Penktadienį Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen susitiko su pirmą kartą į Lietuvą atvykusiu Tarptautinio paralimpinio komiteto prezidentu Endriu Parsonsu (Andrew Parsons). Susikime jie aptarė Lietuvos paralimpinio sporto populiarinimą ir plėtrą, dėmesys krypo ir į Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimą tarptautiniuose renginiuose su neutralia vėliama, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Susitikime daug kalbėjome apie Rusijos ir Baltarusijos sportininkų dalyvavimą tarptautiniuose sporto renginiuose su neutralia vėliava. Sakiau, kad Lietuva yra aktyvi šioje srityje, rodo griežtą principinę poziciją ir ragina tą patį daryti kitas šalis. Privalome padaryti viską, kad tarptautinė bendruomenė būtų nuosekli ir neleistų Rusijos ir Baltarusijos atletams dalyvauti žaidynėse jokia forma – nei po neutralia vėliava, nei kaip kitaip“, – įsitikinusi V. Čmilytė-Nielsen.
 
Seimo vadovė sakė, kad E. Parsonso vizitas Lietuvos paralimpiniam judėjimui yra aukštas įvertinimas, gera galimybė pasitikrinti, ar dirbama teisinga kryptimi, ir kartu pasisemti patirties.
 
„Lietuvoje yra viena stipriausių golbolo komandų pasaulyje, stiprių lengvaatlečių ir plaukikų. Per pastaruosius metus įvyko reikšmingų sporto, įskaitant neįgaliųjų, finansavimo pokyčių dėl Seimo priimtų įstatymų pakeitimų. Be to, esame viena iš nedaugelių šalių, kuri organizuoja integruotus čempionatus, kad būtų trinamos ribos tarp įgaliųjų ir neįgaliųjų sporto, sportas taptų kuo įtraukesnis ir neatsiliktume nuo pasaulinių paralimpinio judėjimo tendencijų“, – susitikime kalbėjo V. Čmilytė-Nielsen.