V. Čmilytė-Nielsen paaiškino, kodėl rinkimai buvo nesėkmingi „laisviečiams“: naujumo efektas išblėsta

Lietuva
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Seimo pirmininkė Viktorija Čimilytė-Niesen sako, kad buvo galima prognozuoti nesėkmingą Laisvės partijos pasirodymą savivaldos ir merų rinkimuose.

„Matyt, kad naujumo efektas jau šiek tiek išblėsta. O likusioje Lietuvoje nieko naujo Laisvės partijai nepavyko sukurti“, – pirmadienį ryte ELTA surengtoje spaudos konferencijoje sakė V. Čmilytė-Nielsen.
Pasak jos, ne itin sėkmingą pasirodymą „laisviečiams“ buvo galima prognozuoti ir Vilniaus mieste.
 
„Buvo galima prognozuoti tokį pasirodymą, kad būtent Vilniuje palaikymas kris. Lyginant su Šimašiaus komitetu – perpus sumažėjo palaikymas, lyginant su 2019 metais“, – sakė politikė.
 
ELTA primena, kad kovo 5 d. Lietuvoje vyko pirmasis savivaldybių merų ir tarybų rinkimų turas. Suskaičiavus rezultatus paaiškėjo, kad Laisvės partijai nebepavyko išlaikyti sostinės mero posto. Rinkimuose nesėkmingai pasirodė Laisvės partijos kandidatas Tomas Vytautas Raskevičius.
 
Savivaldos rinkimuose sėkmė labiausiai šypsojosi Lietuvos socialdemokratų partijai – partija jau laimėjo mero postus 10 savivaldybių. Liberalų sąjūdis užsitikrino keturias merų pozicijas, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai laimėjo mero postus poroje savivaldybių.
 
Iš 60 savivaldybių, 26-iose antrojo turo nebereikės – ten merai išrinkti pirmajame ture.