V. Čmilytė-Nielsen mano, kad artimiausiu metu EK paskelbs savo gaires dėl Kaliningrado tranzito

V. Čmilytė-Nielsen mano, kad artimiausiu metu EK paskelbs savo gaires dėl Kaliningrado tranzito
Lietuva
Mariaus Morkevičiaus (ELTA) nuotr.
Rugilė Augustaitytė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad šiuo metu Europos Komisija (EK) vis dar rengia savo gaires dėl sankcijų įgyvendinimo Kaliningrado tranzitui ir, pasak jos, išaiškinimas turėtų būti paskelbtas artimiausiu metu.

„Kol kas vis dar Europos Komisija rengia savo gaires, sankcijos yra taikomos Lietuvos visa apimtimi, vyksta konsultacijos, derybos ir mes stengiamės apginti Lietuvos interesus. (…) Dabar atrodo, kad Europos Komisijos gairės bus paskelbtos ir, manyčiau, kad tai bus netrukus“, – trečiadienį „Žinių radijui“ teigė V. Čmilytė-Nielsen.
Seimo pirmininkė pažymi, kad Lietuva yra patikima sąjungininkė, todėl, anot jos, natūralu, kad šalis atsižvelgia į partnerių nuomonę.
„Šiuo metu sankcijos yra taikomos pilna apimtimi, naujasis jų paketas įsigaliojo liepos 10 dieną, o, žinoma, Lietuva, būdama Europos Sąjungos narė, natūralu, kad atsižvelgia ir į sąjungininkų, ir į partnerių nuomonę, ir yra patikima mūsų įvairių sąjungų narė. Ir manau, kad normalu, kad mes vedame derybas ir konsultacijas su Europos Komisija“, – pridūrė ji.

Redakcija rekomenduoja