PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Spalio 28 d. 09:32

V. Blinkevičiūtės nenustebino G. Landsbergio sprendimas trauktis: atsakomybę prisiėmė šiek tiek pavėluotai

Lietuva

V. Blinkevičiūtė / ELTA

Raminta MajauskaitėŠaltinis: ELTA


326222

Pergalę rinkimuose iškovojusių socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad Gabrieliaus Landsbergio pasitraukimas iš konservatorių pirmininko pareigų po, anot jos, triuškinamo pralaimėjimo buvo tikėtinas. Visgi, kaip teigia socdemų vedlė, tokią atsakomybę Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) vadovas galėjo prisiimti dar ir anksčiau.

„Dėl konservatorių partijos lyderio Gabrieliaus Landsbergio, matyt, kitokio sprendimo ir negalėjo būti. Tai akivaizdus tiek partijos pralaimėjimas rinkimuose, tiek ir jo paties asmeniškai. Matyt, niekas netikėjo, kad Kauno Žaliakalnyje jis tiesiog triuškinamai pralaimės“, – pirmadienį Eltos surengtoje spaudos konferencijoje sakė V. Blinkevičiūtė.

„Jis prisiėmė atsakomybę, nors gal šiek tiek ir pavėluotai. Buvo ir ankstesnių rinkimų, kur sprendimus buvo galima padaryti, tačiau tai yra jo asmeninis sprendimas“, – pridūrė ji.

Pirmadienio rytą konservatorių lyderis Gabrielius Landsbergis pranešė, kad po pralaimėjimo Kauno Centro–Žaliakalnio vienmandatėje apygardoje traukiasi iš partijos pirmininko pareigų bei daro pertrauką politinėje karjeroje. Jis taip pat patikino atsisakantis iškovoto mandato Seime.

ELTA primena, kad sekmadienį įvyko antrasis Seimo rinkimų turas. Daugiausia mandatų laimėjo Lietuvos socialdemokratų partija – ji turės 52 vietas parlamente.

Antroje vietoje liko dabartiniai valdantieji konservatoriai su 28 mandatais, trečioje vietoje esanti „Nemuno aušra“ gaus 20 vietų parlamente.

Kitame Seime taip pat bus Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“ su 14 mandatų, Liberalų sąjūdis su 12 ir Lietuvos valstiečių žaliųjų sąjunga (LVŽS) su 8 vietomis parlamente.

Į parlamentą taip pat pateko trys Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) atstovai – Jaroslav Narkevič, Rita Tamašunienė ir Česlav Olševski. Pirmą kartą Seime atsidūrė ir Nacionalinio susivienijimo atstovas Vytautas Sinica. Mandatą gavo ir „Laisvės ir teisingumo“ pirmininkas Artūras Zuokas, save išsikėlę Viktoras Fiodorovas ir Vitalijus Šeršniovas.

Pakartotinio balsavimo metu prie balsadėžių išreikšti savo pilietinę valią atėjo 41,31 proc. Lietuvos rinkėjų.