PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2024 m. Spalio 13 d. 22:43

V. Blinkevičiūtės atsakas G. Landsbergiui: jis prie manęs politiškai priekabiauja

Lietuva

V. Blinkevičiūtė / ELTA

Augustė LyberytėŠaltinis: ELTA


323603

Konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui vis dar neatmetant galimybės dirbti vaivorykštinės koalicijos principu, Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė išlieka kategoriška – kairiųjų ir konservatorių bendradarbiavimas yra neįmanomas. Pozicijos dėl LSDP nekeičiantį G. Landsbergį politikė prašo „nustoti politiškai priekabiauti“.

„Nežinau, ar čia juokinga, ar nejuokinga. Bet pasakysiu vieną dalyką, jeigu dar kas nors neaišku – aš labai prašau Gabrieliaus Landsbergio, (noriu – ELTA) atkreipti jo dėmesį, kad jis politiškai priekabiauja prie manęs. Gal jis gali nustoti politiškai priekabiauti?“ – retoriškai kėlė klausimą V. Blinkevičiūtė, sekmadienio vakarą atvykusi į LSDP rinkimų štabą.

„Nebežinau, kaip aiškiau galima pasakyti „tikrai ne“, – kartojo ji.

Kaip skelbta anksčiau, G. Landsbergis ne kartą tikino matantis galimybes po Seimo rinkimų dirbti kartu su LSDP ir taip, anot politiko, sukurti „sanitarinį kordoną“ nuo radikalių politinių jėgų.

Galimi partneriai – „valstiečiai“ ir „Vardan Lietuvos“: dėl R. Žemaitaičio aiškiais neatsako

Kaip galimus būsimus valdančiosios daugumos partnerius V. Blinkevičiūtė įvardijo Ramūno Karbauskio „valstiečius“ ir ekspremjero Sauliaus Skvernelio „Vardan Lietuvos“.

„Tikriausiai ir dabar aiškėja, kai matome pirmuosius rezultatus. Kaip mes ir sakėme, tiek „valstiečių“ partija, tiek „Vardan Lietuvos“ tikrai galimi mūsų koalicijos partneriai, su kuriais mes galėtume dirbti, formuoti valdančiąją daugumą ir Vyriausybę“, – sakė europarlamentarė.

Ji neatmetė, kad su minėtais partijų lyderiais susitiks dar šį vakarą. V. Blinkevičiūtė leido suprasti, kad lauktų politikų atvykstant į LSDP štabą.

„Aš galvoju, kad šį vakarą mes vis tiek turėtume pasimatyti ir pasveikinti vienas kitą“, – kalbėjo LSDP kandidatė į premjeres.

„Tikrai labai laukčiau tiek Sauliaus Skvernelio, tiek Ramūno Karbauskio“, – tikino ji.

Tuo metu klausiama, ar į štabą įsileistų Remigijų Žemaitaitį, V. Blinkevičiūtė tiesiai neatsakė.

„Matote, kartais politikams jų priešas būna liežuvis. Reikėtų kažkaip daryti iš to išvadas“, – tepasakė V. Blinkevičiūtė.

Tendencijos iš regionų nuteikia optimistiškai

Atvykusi į LSDP štabą V. Blinkevičiūtė dėkojo susirinkusiems partijos kolegoms bei palaikytojams, balsavusiems už socialdemokratus.

„Labai dėkoju ir Lietuvos žmonėms, ir mūsų socialdemokratų partijos nariams, ir rėmėjams, nes žinau kiek daug buvo dirbta tam, kad gauti Lietuvos žmonių pasitikėjimą“, – kalbėjo ji.

„Galutinių išvadų daryti negalima, bet jau akivaizdu, kad yra didelis pasitikėjimas. Iš regionų ateina žinios, kad mūsų, socialdemokratų partija pirmauja tiek daugiamandatėje apygardoje, tiek vienmandačių apygardų tikrai yra (...) virš 20, kur mes pirmaujame“, – tikino V. Blinkevičiūtė.

Visgi, ji pastebėjo, kad pirmasis Seimo rinkimų turas – tik darbo pradžia.

„Kol kad yra tik kelio pradžia. Dar nežinome galutinio rezultato, koks jis bus ir daugiamandatėje. Bet tendencijos optimistiškai nuteikiančios. Na, laukia didelis darbas, žinoma – antrasis turas. Taip kad dar darbo nebaigėme, bet tikrai pasiruošę jį dirbti“, – apibendrino ji.

Sekmadienį įvyko pirmasis Seimo rinkimų turas. Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) duomenimis, išreikšti savo pilietinę valią prie balsadėžių atėjo 52,06 proc. Lietuvos rinkėjų. Išankstiniame balsavime dalyvavo 11,75 proc. piliečių, o rinkimų dieną balsavo 40,31 proc. Prieš ketverius metus, 2020 m., rinkėjų aktyvumas siekė 47,16 proc. Dėl 141 Seimo nario mandato rungiasi 14 partijų ir viena koalicija. 71 Seimo narys renkamas vienmandatėse apygardose. Jeigu nė vienas kandidatas nesurinks penktadalio visų vienmandatės apygardos rinkėjų balsų, spalio 27 d. bus rengiamas antrasis Seimo rinkimų turas. Dar 70 atstovų parlamente piliečiai išrenka pagal partijų sąrašus daugiamandatėje apygardoje. Politinės jėgos gaus mandatus, jeigu surenka ne mažiau kaip 5 proc. balsų. Tiesa, koalicijoms ši kartelė siekia 7 proc. – mažiausiai tiek balsų, kad gautų vietų Seime, turės surinkti Taikos koalicija bei jungtinį sąrašą sudarę „valstiečiai“.

#LSDP#BLINKEVIČIŪTĖ#LANDSBERGIS