PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Politika2021 m. Gegužės 29 d. 12:27

V. Blinkevičiūtė: LSDP privalo sustabdyti rinkėjų kvailinimą, neva yra daug kairiųjų partijų

Vilnius

LSDP nuotr.

Budintis BudėtojasŠaltinis: Etaplius.lt


176744

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė tvirtina, kad socdemai privalo įtikinti rinkėjus, jog jie yra vienintelė tikrai kairioji politinė jėga Lietuvoje. Pačiai partijai, pažymi naujoji pirmininkė, nederėtų flirtuoti su tais, kurie siekia sumenkinti socialdemokratus.

„Privalome sustabdyti kairiųjų pažiūrų rinkėjų kvailinimą ir apgaudinėjimą, neva Lietuvoje yra daug kairiųjų partijų. Tiek dešinieji, tiek save kairiaisiais laikantys mus atakuoja ir atakuos. Mes privalome duoti atkirtį. Turime nesiblaškyti ir neflirtuoti su tais, kurie už mūsų nugarų rezga planus mus sumenkinti“, – suvažiavime kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

Europarlamentarė pažymėjo, kad LSDP yra opozicinė politinė jėga, kuri oponuos dešiniųjų valdančiajai daugumai.

„Mes esame opozicinė kairioji politinė jėga ir opozicija esame konservatorių ir liberalų valdančiajai daugumai Seime ir Vyriausybėje“, – tikino V. Blinkevičiūtė.

Šeštadienį Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavime patvirtinti gegužės 3–9 dienomis vykusių partijos pirmininko rinkimų rezultatai ir prasidėjo naujosios vadovės, europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės įgaliojimai.

ELTA primena, kad opozicijos lyderis „valstietis“ Saulius Skvernelis yra teigęs, kad LSDP apie galimybes bendradarbiauti Seimo opozicijoje kalbėsis iškart po to, kai naujai išrinkta socialdemokratų pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė pradės eiti pareigas.

„Nutarėme, kad iš karto po gegužės 29 d. mes ir susitiksime, kai ji bus tikroji pirmininkė. Kol kas ji yra išrinktoji (pirmininkė – ELTA)“, – LRT radijui tuomet sakė S. Skvernelis.

LSDP pirmininkė V. Blinkevičiūtė pirmuoju pavaduotoju pasirinko M. Sinkevičių

 

Įgaliojimus pradėjusi Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė pirmuoju pavaduotoju pasirinko laikinai pirmininko pareigas ėjusį Jonavos merą Mindaugą Sinkevičių. Pavaduotojus socialdemokratai šeštadienį vykusiame suvažiavime patvirtino bendru sutarimu.

V. Blinkevičiūtės pavaduotojų komandoje taip pat dirbs: Lietuvos socialdemokratinio jaunimo sąjungos pirmininkė Algimantė Ambrulaitytė, Rokiškio vicemeras Tadas Barauskas, Seimo narė Rasa Budbergytė, Alytaus meras Nerijus Cesiulis, Birštono merė Nijolė Dirginčienė, LSDP Vilniaus rajono skyriaus pirmininkas Robertas Duchnevičius, LSDP Tauragės skyriaus pirmininkė Rita Grigalienė, tarp kandidatų į pirmininkus buvęs, tačiau iš kovos dar iki rinkimų pasitraukęs politologas Liutauras Gudžinskas, Seimo narė, Lietuvos socialdemokračių moterų sąjungos pirmininkė Orinta Leiputė, Pakruojo meras Saulius Margis, Europos Parlamento narys Juozas Olekas, LSDP Kauno rajono skyriaus pirmininko pavaduotoja Raminta Popovienė, LSDP Kauno miesto skyriaus pirmininkas Darius Razmislevičius, Seimo narė Dovilė Šakalienė ir Prienų savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė.

ELTA primena, kad šeštadienį Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) suvažiavime patvirtinti gegužės 3–9 dienomis vykusių partijos pirmininko rinkimų rezultatai ir prasidėjo naujosios vadovės, europarlamentarės Vilijos Blinkevičiūtės įgaliojimai.

Socialdemokratai taip pat svarstys rezoliucijas dėl tiesioginių merų rinkimų įtvirtinimo Konstitucijoje, paramos šeimai priemonių, savivaldos ir „žaliojo kurso“ bei dėl LSDP prioritetų dalyvaujant Konferencijoje dėl Europos Sąjungos ateities.

LSDP lyderio rinkimuose dalyvavo 8016 partijos narių. Už V. Blinkevičiūtę balsavo 4515 partijos narių, už jos konkurentą Juozą Oleką – 3421, nurodoma LSDP pirmininko rinkimų komisijos posėdžio protokole, kurį tvirtins suvažiavimas. Pirmininką dvejų metų kadencijai rinko visi partijos nariai.

LSDP pirmininkas tiesiogiai renkamas trečią kartą. Iki 2017 m. Socialdemokratų partijos vadovai buvo renkami suvažiavimuose.

LSDP pirmininkė V. Blinkevičiūtė 2000–2008 m. ėjo socialinės apsaugos ir darbo ministrės pareigas. 2004 m. kaip Naujosios sąjungos kandidatė siekė Lietuvos Respublikos prezidento posto, tačiau liko ketvirtoje vietoje. 2004–2009 m. – Seimo narė. Nuo 2009 m. jau trečią kadenciją dirba Europos Parlamente.

 

ELTA