PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2024 m. Lapkričio 18 d. 14:35

V. Benkunskas: Nacionalinė koncertų salė Vilniuje taps svarbiu miesto simboliu

Vilnius

Valdas Benkunskas. ELTA / Ervin Rauluševičius

Etaplius.ltŠaltinis: BNS


329586

Vilniuje, ant Tauro kalno, pradėjus Nacionalinės koncertų salės statybas, miesto meras sako, kad ji taps dar vienu svarbiu Vilniaus simboliu.

Kapsulės ateities kartoms įkasimo ceremonijoje dalyvavusio Valdo Benkunsko teigimu, šis objektas Vilnių įrašys į konkurencingiausių Europos kultūros erdvių žemėlapį, pirmadienį pranešė savivaldybė.

„Nacionalinė koncertų salė bus vieta, kurioje kultūra, istorija ir inovacijos susitiks su Vilniaus gyventojų ir sostinės svečių poreikiais bei svajonėmis. Tai bus ne tik koncertų vieta, bet ir atvira erdvė miestui, skatinanti kūrybiškumą ir bendradarbiavimą, padedanti įgyvendinti Vilniaus kaip kultūros sostinės viziją“, – pranešime sakė meras.

Anot kultūros ministro Simono Kairio, koncertų salė – nacionalinės svarbos objektas.

„Nacionalinė koncertų salė bus išties nacionalinės svarbos objektas, kuris atvers didžiules galimybes mūsų kūrėjams, taip pat leis pakviesti į Vilnių garsiausius pasaulio orkestrus ir kolektyvus“, – kalbėjo ministras.

Meno centras bus statomas pagal tarptautinį architektūros konkursą laimėjusios ispanų architektų studijos „Arquivio architects“ projektą. Rūmai tiks aukščiausio lygio klasikinės muzikos koncertams, o Lietuvos orkestrai turės puikios akustikos sales ir repeticijoms, ir koncertams.

Nacionalinėje koncertų salėje numatyta įrengti iki 1,7 tūkst. vietų didžiąją, 500 vietų mažąją ir dvi papildomas sales, erdves barams, knygyną, vestibiulį su vaizdu į miesto panoramą bei patalpas kitai įvairiai kultūrinei veiklai. Bendras patalpų plotas – beveik 24 tūkst. kv. metrai.

Didžioji koncertų salė bus pritaikyta klasikinės (simfoninės ir kamerinės) muzikos koncertams bei kitų žanrų muzikos renginiams.

Mažąją, daugiafunkcę 500 vietų salę planuojama naudoti įvairiems meno žanrams pristatyti. Trečioji salė turėtų būti skirta edukacinei veiklai, ekspozicijoms ir renginiams. Ketvirtoji bus reikalinga kasdieninei veiklai: muzikantų ir atlikėjų repeticijoms.

Koncertų salė bus statoma buvusių Profsąjungų rūmų vietoje. Socialistinio istorizmo stiliaus kultūros rūmai duris atvėrė 1963 metais ir buvo nugriauti 2019 metų pabaigoje.

Anot Vilniaus vystymo kompanijos, Nacionalinės koncertų salės projektavimas kainavo 4,9 mln. eurų (su PVM), rangos darbams, kuriuos atliks bendrovė „Gilesta“, numatyta 101,5 mln. eurų (su PVM).

Koncertų salei iš viso numatyta skirti 121 mln. eurų. Iš pradžių projektas bus finansuojamas Kultūros ministerijos ir savivaldybės, o baigtas valstybės lėšomis.

Statybų pabaiga planuojama 2028-ųjų ketvirtąjį ketvirtį.