V. Benkunskas: dislokavus vokiečių brigadą Vilniuje galėtų įsikurti du tūkstančiai žmonių

20210618_180315
Vilnius
BNS/Fotobankas nuotr.
Greta Zulonaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvoje dislokavus vokiečių brigadą, sostinėje galėtų įsikurti du tūkstančiai žmonių, sako Vilniaus meras Valdas Benkunskas.

„Mes turėjome tik pirminį susitikimą su ministru ir viceministru, kuruojančiu šitą klausimą dėl galimybės Vilniuje, kad dalis vokiečių brigados galėtų įsikurti. Kalba eina apie du tūkstančius žmonių“, – BNS šią savaitę sakė V. Benkunskas.

Taip jis kalbėjo antradienį krašto apsaugos ministrui Arvydui Anušauskui pareiškus, kad vokiečių brigados karius apgyvendinti planuojama trijose vietose – Vilniuje, Rūdninkuose ir Rukloje.

Ministras nurodė kol kas negalintis įvardinti, kur Vilniuje planuojama statyti infrastruktūrą vokiečių kariams, bet, anot jo, tai turėtų paaiškėti gruodį.

V. Benkunskas savo ruožtu teigė, kad Vokietija siekia, jog visa infrastruktūra, paslaugos būtų sutelktos vienoje vietoje.

„Ką sutarėme tai, kad projektas yra ministerijos ir kariuomenės, miestas prisidės visu informacijos suteikimu, kur toks miestelis galėtų būti įkurtas, padės visais planavimo dalykais“, – kalbėjo meras.

Anot jo, galimybių vystyti tokią infrastruktūrą centrinėje miesto dalyje nėra, tačiau ji galėtų atsirasti miesto pakraščiuose.

„Tas pats Savanorių prospektas, kur yra buvusi pramoninė zona, kur būtų galima konvertuoti tas visas teritorijas ir padaryti tokį miestelį. Yra kitos privačios teritorijos, kurios galbūt yra už miesto – ta pati Gulbinų gyvenvietė, kuri jau yra už miesto, bet miesto teritorijoje, bet su visa reikalinga inžinerine infrastruktūra“, – teigė meras.

„Čia yra diskusijų klausimas iš urbanistinės pusės, miesto planavimo pusės, kiek kainuos, kas komunikacijas ties ir panašiai, tai tokių dalykų ir smulkmenų mes nežinome“, – pridūrė V. Benkunskas.

Lietuva planuoja, kad didžioji dalis Vokietijos brigados Lietuvoje bus dislokuota 2026-aisiais. Jungtinė abiejų šalių darbo grupė sutarė, kad Vokietijos brigados dislokavimo šalyje planas bus pasirašytas iki šių metų gruodžio 22 dienos.

Apie brigados dislokavimą Lietuvoje imta kalbėti po Rusijos invazijos į Ukrainą, siekiant sustiprinti regiono saugumą. Šalyje šiuo metu dislokuotas brigados priešakinis vadovavimo elementas.

Vokietija nuo 2017 metų taip pat vadovauja Lietuvoje dislokuotam NATO tarptautiniam sąjungininkų batalionui.