Užsienio reikalų ministerija ragina lietuvius atsisakyti kelionių į Libaną

20220225zged0236
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Užsienio reikalų ministerija (URM), atsižvelgdama į įvykius Izraelyje, ragina tautiečius atsisakyti kelionių į Libaną. Anot jos, išpuoliai bei apšaudymai taip pat vyksta Izraelio ir Libano pasienyje, todėl teroristinių išpuolių grėsmių geografija žaibiškai gali pasikeisti.

Tuo metu esantiems Libane lietuviams patariama imtis visų atsargumo priemonių (likti viešbutyje, namuose ar kitoje saugioje vietoje, nebūti prie langų, turėti būtiniausių atsargų). Saugumo situacija šalyje, ypač pasienyje su Izraeliu, kinta labai greitai, todėl būtina nuolat sekti informaciją ir būti budriems, vadovautis vietos valdžios patarimais bei įvertinti, kad situacijai pablogėjus iš Libano bus sunkiau išvykti. Taip pat rekomenduojama nuolat stebėti oro uostų informaciją.

Ministerija primena, kad ypač pavojingos zonos, į kurias primygtinai rekomenduojama nevykti, yra šios: pasienio su Izraeliu teritorijos, ypač į pietus nuo Litanijos upės, pietinė Beiruto dalis, Tripolis (Trablous), šiaurinė Bekaa slėnio dalis ir Hermelio rajonas, palestiniečių pabėgėlių stovyklos, pasienio ruožas su Sirija. Pavojus išlieka ir likusiame Beirute, Sidone (Saida) bei pietinėje Bekaa slėnio dalyje.

Visų šiuo metu Libane esančių ar į šią šalį ketinančių keliauti tautiečių prašoma nedelsiant užsiregistruoti užpildant kelionės registracijos formą, kad prireikus būtų galima susisiekti dėl konsulinės pagalbos.

Prireikus konsulinės pagalbos, prašoma kreiptis į Lietuvos Respublikos ambasadą Egipte tel. +20 2 2736 6461 (darbo metu), +20 122 323 3143 (visą parą) arba el. paštu consul.egypt@urm.lt

Taip pat primenama, kad Lietuvos piliečiai konsulinės informacijos gali kreiptis visą parą veikiančiu URM telefonu +37052362444 arba el. paštu pilieciai@urm.lt