Užsieniečių dokumentai pasieniečiams netiko: klastotė yra klastotė

Vilkaviškis
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  VSAT Varėnos ir Pagėgių pasienio rinktinių inf.

Kalvarijos pasieniečiai nepatikėjo ukrainiečiu, jų kolegos Kybartuose – lenku, pateikusiais, įtariama, suklastotus vairuotojų pažymėjimus. Abu dokumentai neva buvo išduoti Ukrainoje.

Naktį iš antradienio į trečiadienį VSAT Varėnos pasienio rinktinės Kalvarijos pasienio užkardos pareigūnai ties Kalvarijos savivaldybės Salaperaugio kaimu, kelyje Suvalkai–Marijampolė, patikrino iš Lenkijos įvažiavusio automobilio  „Toyota Prius“ dokumentus. Lietuvoje registruotą transporto priemonę vairavo 27-erių Ukrainos pilietis, turintis leidimą gyventi Lietuvoje.  Ukrainiečio asmens dokumentai neužkliuvo, užtat jo pateiktas neva Ukrainoje išduotas vairuotojo pažymėjimas sukėlė įtarimų. Įdėmiau ištyrę dokumentą VSAT pareigūnai nustatė, jog tai, įtariama, yra klastotė.

Pasieniečiai vairuotoją sulaikė ir po apklausos uždarė į areštinę, o jo tojotą perdavė kartu vykusiam lietuviui, turėjusiam tvarkingus kelionės dokumentus ir teisę valdyti transporto priemonę.

Dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo VSAT Varėnos pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tokį nusikaltimą ukrainiečiui gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų.

Ikiteisminį tyrimą organizuoja ir jam vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Alytaus apylinkės prokuratūros prokurorė.

Trečiadienį VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Kybartų pasienio užkardos pareigūnai kartu su muitininkais tikrino iš Rusijos Kaliningrado srities į Lietuvą pėsčiomis vykusį 42-ejų Lenkijos pilietį.

Atliekant nuodugnų tikrinimą, tarp užsieniečio asmeninių daiktų, piniginėje, buvo rastas ukrainietiškas vairuotojo pažymėjimas. Dokumento patikros metu nustatyta, jog greičiausiai tai – visiška klastotė.

Dėl dokumento suklastojimo ar disponavimo juo VSAT Pagėgių pasienio rinktinėje pradėtas ikiteisminis tyrimas. Už tai Lenkijos piliečiui gresia areštas arba laisvės atėmimas iki 4 metų. Pasieniečiai jį uždarė į Viešvilės pasienio užkardos laikino sulaikymo patalpą.

Ikiteisminiam tyrimui vadovauja Kauno apygardos prokuratūros Marijampolės apylinkės prokuratūros prokuroras.