Užpaliai spalvų gamoje

Utena
anonymous anonymous Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Utenos apskrities mažosios kultūros sostinės Užpalių kultūros centro ir gimnazijos iniciatyva vykęs tarptautinis tapytojų pleneras paskutiniam akordui persikėlė į Uteną: A. ir M. Miškinių bibliotekos pirmojo aukšto erdvėje eksponuojami plenero kuratoriaus Valentino Varno, Saulės Urbonavičiūtės, Justinos Puidokaitės, Marijaus Petrausko, svečio iš Lenkijos Daniel Gronecki darbai.

Ne visus autorius sutiko į parodos atidarymą atėję uteniškiai, ne visi darbai buvo eksponuojami. Keli autoriai dėl neatidėliotinų reikalų išvyko į namus, didelė dalis darbų eksponuojami plenero organizatorių Užpalių gimnazijos patalpose.

Pleneras surengtas pačiu gražiausiu metų laiku: vasarą vyrauja žaluma, o pavasaris gražus žydėjimu ir pumpurų skleidimu, gamta turi labai plačią spalvų paletę. Daugeliui dailininkų šis pleneras buvo tarsi sugrįžimas į praeitį - Užpaliuose teko lankytis studentų ar moksleivių praktikų metu, su Utenos dienos centro mokiniais. Vienintelis dailininkas, lankęsis Užpaliuose pirmą kartą, buvo Daniel Gronecki. Dailininkai turėjo galimybę susipažinti su turtinga Užpalių istorija, keliavo po miestelio apylinkes, aplankė kitas seniūnijas, tačiau pagrindinis akcentas buvo kūryba.

Svečią iš Lenkijos žavėjo kalvotas landšaftas, kadangi jo gyvenamoje vietovėje, kiek akis užmato, vyrauja stalo lygumo vaizdas.

Parodos dalyviams dainavo Dauniškio gimnazijos moksleivės Tilija Kazickaitė ir Darija Tutkutė.