Už užsienietės išnaudojimą prostitucijai klaipėdiečiams skirta laisvės atėmimo bausmė

20160727_213934
Klaipėda
BNS/Fotobankas nuotr.
Dominykas Biržietis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Klaipėdos gyventojas ir čia gyvenanti Ukrainos pilietė dėl prekybos žmonėmis ir pelnymosi iš kito asmens prostitucijos nuteisti laisvės atėmimo bausmėmis, antradienį pranešė prokuratūra.

Kartu su jais veikusiai dar vienai uostamiestyje gyvenančiai ukrainietei Klaipėdos apygardos teismas skyrė laisvės apribojimą.

Bylos duomenimis, Klaipėdoje gyvenantys 30-ies Ukrainos pilietė ir 48-erių vyras, sumanę pasipelnyti iš prostitucijos, susitarė, kad už jų pasiūlytą piniginį atlygį nusipirks merginą, kuri bus išnaudojama prostitucijai. Šiam planui įgyvendinti jie susitarė su trečiąja bylos kaltinamąja – 23 metų Klaipėdoje gyvenančia taip pat Ukrainos piliete, jog ši suras merginą, kuri teiks seksualines paslaugas kaltinamojo surastiems klientams. Už tokį darbą jai buvo pažadėtas 200 eurų užmokestis.

Nustatyta, kad bendrininkų grupėje veikę Klaipėdos gyventojai žadėjo nukentėjusiajai pelningą administratorės-barmenės darbą ir tokiu būdu parsiviliojo ją į Lietuvą. Konstatuota, kad byloje nukentėjusiąja pripažinta užsienio pilietė prostitucijai buvo išnaudojama 2022 metų spalio–lapkričio mėnesiais.

Klaipėdos apygardos teismo sausio 18 dieną paskelbtu nuosprendžiu Ukrainos pilietei ir minėtam klaipėdiečiui paskirtos atitinkamai trejų su puse ir dvejų su puse metų laisvės atėmimo bausmės. Iš jų bendrai konfiskuota beveik 14 tūkst. eurų grynųjų pinigų, gautų iš nusikalstamos veikos. Teismo sprendimu, trečiajai bylos kaltinamajai paskirta dvejų metų laisvės apribojimo bausmė, taip pat per šį laiką ji įpareigota neatlygintinai išdirbti 100 valandų.

Ikiteisminiam tyrimui vadovavo Klaipėdos apygardos prokuratūra, tyrimą atliko Klaipėdos apskrities policijos kriminalistai.