Už Ukrainai dovanotus automobilius Telšių rajono savivaldybė sulaukė padėkos

58fb0e3257f0ef7951b5e5ac5effa44b9216a50e6e6fd99f5d5201d9aa1bce6e
Telšiai
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.LT

Praėjusiais metais Telšių rajono savivaldybė su rusų okupantais kovojančiai Ukrainai perdavė keturis automobilius: „Audi A4 AVANT“, „VW Passat“, nenaudojamą mokyklinį autobusiuką „Mercedes“ bei ilgus metus Luokės ugniagesių komandai tarnavusį gaisrinį automobilį „ZIL 131“. Už suteiktą pagalbą Telšių rajono savivaldybė sulaukė Tiahynkos rajono karinės administracijos padėkos.

„Reiškiame nuoširdžią padėką draugams Europoje – Telšių rajono savivaldybei – už nuolatinę pagalbą Ukrainai ir Tiahynkos bendruomenei, – rašoma Tiahynkos rajono karinės administracijos vadovo Nikolajaus Yatsenko pasirašytoje padėkoje. – Sunkiu darbu, kuris yra aukštų moralinių vertybių apraiška, nenuilsdami skubate padėti kitiems ir atsiliepiate į visuomenės prašymus. Labai malonu dirbti su tokiais žmonėmis, kurie rūpinasi bendruomenės gyvenimo sąlygomis. Kol tokie žmonės gyvena ir dirba, tol gyvuos ir mūsų – ukrainiečių tauta.“

Gyventojams primename, jog pernai, Telšių rajono savivaldybės tarybos sprendimu, buvo nurašytos nebetinkamos naudoti Savivaldybei priklausančios transporto priemonės. Jos perduotos į savanoriškų organizacijų rankas, ten suremontuotos (sutvarkytos važiuoklės, varikliai, pakeisti tepalai, variklio diržai, padangos ir kt.), paruoštos eksploatacijai ir perduotos Ukrainai.

Visi šie automobiliai šiandien tarnauja gelbstint ukrainiečių gyvybes. Lengvieji automobiliai ir autobusiukas naudojami karštuose taškuose nedideliais kiekiais išvežiojant humanitarinę pagalbą. O taip pat gabena sužeistuosius bei padeda evakuoti žmones. Telšiškių dovanotas gaisrinis automobilis padeda kovoti su gaisrais, kylančiais dėl nuolatinių rusų apšaudymų.  

„Buvo skeptikų, buvo kritikų, neva mes Ukrainai dovanojame metalo laužą, – sako Telšių rajono savivaldybės vicemeras Almantas Lukavičius. – Taip gali kalbėti tik tie žmonės, kurie nelabai suvokia, kas iš tiesų ten vyksta, kokie yra su okupantais kovojančių ukrainiečių poreikiai. Nereikia „limuzinų“ kovos lauke, o patikimos transporto priemonės, kuri nenuviltų kritiniu atveju ir gelbėtų žmonių gyvybes. Galų gale tiek „limuzinas“, tiek senas „Volkswagenas“ pataikius sviediniui tampa metalo laužu.“

Anot A. Lukavičiaus, Telšių rajono savivaldybė ir toliau padės su okupantais kovojantiems ukrainiečiams. Šiuo metu ieškoma senų, nebetinkamų naudoti Savivaldybei ar pavaldžioms įstaigoms priklausančių automobilių, kuriuos būtų galima perduoti savanoriams, kad šie suremontavę juos nugabentų į Ukrainą.