Už šaudymą picerijoje ir narkotikus J. Baronas kalės pusaštuntų metų

Už šaudymą picerijoje ir narkotikus J. Baronas kalės pusaštuntų metų
Vilnius
BNS/Scanpix nuotr.
Reporteris Agnė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Vilniaus picerijoje pistoletu šaudęs Jonas Baronas penktadienį Vilniaus miesto apylinkės teisme nuteistas pusaštuntų metų laisvės atėmimo bausme.

Ši laisvės atėmimo bausmė jam skirta subendrinus bausmes už kitus nusikaltimus – vyras taip pat pripažintas kaltu dėl neteisėto disponavimo narkotikais, neteisėto ginklo laikymo, nesunkaus sveikatos sutrikdymo kitų žmonių gyvybei pavojingu būdu.

2017 metų rugpjūtį Vilniuje, Antakalnio rajone esančios picerijos lauko terasoje, susiginčijus dviem kompanijoms, buvo panaudotas šaunamasis ginklas – į besiartinantį asmenį J. Baronas iššovė ne mažiau nei keturis kartus. Atsitiktinai atšokusi kulka sužalojo vakarieniavusios 26 metų merginą koją.

Bylos duomenimis, neteisėtai laikytą pistoletą panaudojo J. Baronas. Panaudotą ginklą jis išmetė prie automobilio ir pasislėpė. Buvo paskelbta paieška.

Po kelerius metus trukusio slapstymosi jis buvo sulaikytas Ispanijoje ir 2019 metų liepą atvežtas į Lietuvą.

Teismas iš bėglio Lietuvos policijai priteisė daugiau nei 3 tūkst. eurų ekstradicijos išlaidų. Be to, jis turės sumokėti 5 tūkst. eurų neturtinės žalos atlyginimą merginai, kuriai picerijoje buvo sužalota kulkšnis.

Vilniaus teritorinės ligonių kasai nuteistasis turės sumokėti daugiau nei 137 eurus, picerijai – daugiau nei 185 eurus padarytai turtinei žalai atlyginti.

Penktadienį paskelbtu nuosprendžiu vyras pripažintas kaltu ir dėl kanapių, kanapių dervos, psichotropinėms medžiagos MDMA įgijimo ir laikymo.

Už su narkotikais susijusius nusikaltimus jam buvo skirta pusšeštų metų laisvės atėmimo bausmė.

Skirdamas laisvės atėmimo bausmę, teismas atsižvelgė, kad jaunas vyras anksčiau nemokėjo baudų už padarytus pažeidimus, nelinkęs prisiimti atsakomybės už savo elgesį.  

J. Baronas nuosprendžio laukė suimtas.

Nuosprendis dar gali būti skundžiamas Vilniaus apygardos teismui.

2016 metų spalį jam buvo skirta 20 parų arešto už tai, kad tų pačių metų rugpjūtį neblaivus sostinėje vairavo automobilį „Mercedes-Benz“, nors jau prieš tai buvo baustas už tokį patį Kelių eismo taisyklių pažeidimą.

Vėliau teismas tenkino policijos komisariato teikimą ir J. Baronui paskirtą 20 parų administracinį areštą pakeitė į 60 valandų nemokamų viešųjų darbų.

BNS