Teismas piktnaudžiavimu tarnyba pripažino dvi Marijampolės pataisos namuose dirbusias pareigūnes

Teismas piktnaudžiavimu tarnyba pripažino dvi Marijampolės pataisos namuose dirbusias pareigūnes
Marijampolė
Asociatyvi policijos nuotr.
Reporteris Skaistė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Už neteisėtus ryšius su nuteistaisiais ir leidimą jiems turėti draudžiamų daiktų bei naudotis neleistinomis teisėmis kaltomis pripažintos dvi Kalėjimų departamento pareigūnes.

Kaip ketvirtadienį pranešė departamentas, nusikaltimą jo Kriminalinės žvalgybos valdybos pareigūnai atskleidė pernai, tuomet atliktos kratos šių pareigūnių namuose ir automobiliuose, jų metu rasta mobiliojo ryšio telefonų, kitų techninių priemonių ir, kaip įtariama, draudžiamų medžiagų.

Įvertinęs kriminalistų surinktus įrodymus Marijampolės apylinkės teismas konstatavo, kad Marijampolės pataisos namų Saugumo valdymo skyriaus specialistė piktnaudžiaudama savo teise palaikė netarnybinius santykius su nuteistuoju, žinodama, kad jis naudojasi draudžiamais daiktais, apmokėdavo jo mobiliojo ryšio sąskaitas, pati bendravo su juo telefonu. Be to, pareigūnė nuteistojo prašymu pervedinėjo pinigus kitų nuteistųjų artimiesiems.

Pasak Kalėjimų departamento, teismas pripažino specialistę piktnaudžiavus, paskyrė 3,5 tūkst. eurų baudą bei uždraudė dirbti valstybės tarnyboje trejus metus.

Teismas nustatė piktnaudžiavus ir kitą pareigūnę. Saugumo valdymo skyriaus jaunesnioji specialistė irgi žinodama, kad nuteistasis naudojasi draudžiamais daiktais, neinformavo apie tai kitų pareigūnų, palaikė su juo netarnybinius santykius, bendravo telefonu, atskleisdavo nuteistajam tarnybinę informaciją apie įstaigoje rastus draudžiamus daiktus, taikomas priemones, kitus pareigūnus.

Ši pareigūnė taip pat vykdė nuteistojo prašymus – siuntė siuntinius jo nurodytiems asmenims, nuteistajam perdavė drabužių, buvo įgijusi ir turėjo dopingo medžiagų – anabolinių steroidų. Teismas šiai moteriai skyrė 5 tūkst. eurų baudą ir draudimą dirbti valstybės tarnyboje trejus metus ne tik už piktnaudžiavimą, bet ir už dopingo medžiagų laikymą bei pornografinio turinio platinimą.

Abi pareigūnės pripažino savo kaltę, tačiau turėjo palikti tarnybą pataisos įstaigoje.

Kalėjimų departamentas akcentuoja, kad bausmių vykdymo sistemos darbuotojams keliami aukšti elgesio standartai ir į kiekvieną piktnaudžiavimo arba atvejį dėl netinkamo pareigų atlikimo reaguojama principingai.

BNS