Už neteisėtai iškirstą miško plotą teko sumokėti 3,5 tūkstančio eurų

Vilnius
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Vilniaus rajone, Maišiagalos seniūnijoje neteisėtai miško plotą iškirtęs vyras turėjo sumokėti 3,5 tūkstančio eurų aplinkai padarytą žalą, trečiadienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.

„Gavome pranešimą, kad įtariamas nelegalus kirtimas. Nedelsdami sureagavome, kad sniegas nepaslėptų įkalčių, būtinų tyrimui ir galimiems pažeidėjams nustatyti. Laiku nustačius pažeidėją, išvengta didelės žalos miškui“, – pranešime sakė Vilniaus miškų kontrolės skyriaus vedėjas Benas Bitauskas.

 Už neteisėtai iškirstą 29 kub. m. mišką asmuo atlygino 3505 eurų žalą aplinkai.

Asmuo prisipažino, kad mišką kirto negavęs leidimo – manė, kad veikla galima, nes šalia esančio sklypo dokumentai jau buvo sutvarkyti. Pažeidimą padaręs asmuo geranoriškai bendradarbiavo, todėl tyrimas neužtruko.

Aplinkosaugininkai primena, kad Administracinių nusižengimų kodeksas už tokius pažeidimus ne tik numato baudas iki 6 tūkstančių eurų.

Kartu gali būti skiriamas nusižengimo padarymo įrankių ir priemonių konfiskavimas. Be to, privaloma skirti iškirstos medienos arba iš šios veiklos gautų pajamų konfiskavimą.