Už kūdikio nužudymą nuteistiems Alytaus gyventojams paliktos galioti 8 ir 13 metų bausmės

Alytus
Pixabay.com nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvos apeliacinis teismas penktadienį paliko galioti aštuonerių ir 13 metų laisvės atėmimo bausmes už naujagimio nužudymą nuteistiems Alytaus gyventojams.

Kūdikio motina 22 metų Deimantė K. kalės aštuonerius metus, jos sutuoktiniui 27 metų Tomui K. skirta 13 metų laisvės atėmimo bausmė.

Ką tik gimęs naujagimis nužudytas prieš dvejus metus – 2021 metų sausį. Pora tuo metu jau augino vienų metų berniuką.

„Vaikas dėl šeimos finansinių sunkumų nebuvo pageidaujamas ir laukiamas. Pats nėštumas ir gimdymas buvo slepiamas, gimdoma namie, nesikreipė medikų pagalbos. Tai patvirtina bendrą susitarimą“, – per posėdį sakė teisėjas Justas Namavičius.

Pasak jo, pirmosios instancijos teismas teisingai įvertino įrodymus ir porai skyrė teisingas bausmes. 

Atmetus abiejų nuteistųjų skundus, pernai gegužę porai paskelbtas Kauno apygardos teismo nuosprendis įsiteisėjo. Tomas K. prašė išteisinti, nes jam atėjus pas sutuoktinę, esą vaikas jau buvo miręs, jis jo nesmaugė. 

Tuo metu Deimantė K. teismą tikino, kad nusikaltime pagrindinį vaidmenį atliko vyras, jis pasmaugė kūdikį. Ji prašė švelnesnės bausmės.

Apeliacinis teismas paskelbė, kad pora veikė kaip bendrininkų grupė, moters parodymai buvo nuoseklūs, ji pavaizdavo nužudymo eigą.

Anksčiau neteistai ir kaltę pripažinusiai Deimantei K. skirta minimali bausmė, tačiau dar labiau pagrindo švelninti bausmę, teismo manymu, nėra. 

Pasak teismo, Tomas K. atliko galutinai kūdikio mirtį nulėmusį veiksmą.

„Jos parodymai lemiami, gailėjosi, pergyveno, o jis kaltę neigė. Jis ne tik neigė kaltę, bet ir peržengė gynybos ribas – prašė telefonu prisiimti kaltę, jis dar stengėsi procesui sutrukdyti“, – sakė teisėjas J. Namavičius.

Vyrui neigiant tėvystę, jis pripažintas kaltu dėl bejėgiškos būklės mažamečio nužudymo, moteris – dėl bejėgiškos būklės savo šeimos nario nužudymo.

Nužudyto naujagimio kūnas nerastas. Nusikaltimas išaiškintas tarnyboms gavus pranešimą, kad jauna alytiškė laukėsi kūdikio, tačiau dabar matyti, kad ji nėra nėščia, o kūdikio namuose nėra. 

Vyrui neigiant tėvystę, visos abejonės aiškinamos kaltinamojo naudai.