PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2021 m. Vasario 25 d. 10:24

Už aršią kritiką Panevėžio poliklinikos vadovą pašalino iš nuotolinio susirinkimo

Panevėžys

K. Valantinas. RIMVYDO ANČEREVIČIAUS nuotr.

Jūsų PanevėžysŠaltinis: Etaplius.lt


166259

Kiekvienos savaitės penktadienį Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) organizuoja nuotolinį susitikimą su Lietuvos savivaldybių valdžios ir poliklinikų atstovais. Toks susitikimas vyko ir vasario 19 dieną. Panevėžio miesto savivaldybę atstovavo administracijos direktoriaus pavaduotojas Kazimieras Armonavičius, o polikliniką – šios įstaigos vadovas Karolis Valantinas.

Vos nuotoliniame susitikime tik pradėjęs kalbėti K. Valantinas, buvo atjungtas, nes esą, jo išsireiškimai neįtiko susitikimo dalyviams. Kai kuriems netgi kilo įtarimas, jog Panevėžio poliklinikos vadovas galimai buvo neblaivus.

Įrašo nėra

SAM Spaudos tarnybos patarėja Neringa Mikėnaitė naujienų portalui JP patvirtino, kad vasario 19 dieną vyko nuotolinis susitikimas, iš kurio K. Valantinas buvo pašalintas.

„Nuotolinio susitikimo metu sunku objektyviai vertinti žmogaus būseną, todėl konstatuoti, kad Panevėžio miesto poliklinikos vadovas K. Valantinas buvo galimai neblaivus ar apsvaigęs negalime. Dėl minėtos situacijos aplinkybių patikslinimo prašome kreiptis į polikliniką arba įstaigos steigėją – Panevėžio miesto savivaldybę“, – lakoniškai paaiškino N. Mikėnaitė ir teigė, kad nuotolinio susitikimo įrašas nebuvo daromas, nes tai buvo darbinis nuotolinis susitikimas.

Sprendė COVID-19 problemas

Panevėžio miesto savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas ir ekstremaliųjų situacijų operacijų centro koordinatorius K. Armonavičius naujienų portalui JP aiškino, kad SAM surengtame nuotoliniame susitikime nagrinėtas pagrindinis klausimas – COVID-19 ir vakcinavimas.

„Buvo kalbama, kaip vyksta skiepijimas, su kokiomis problemomis tenka susidurti ir kaip tos problemos sprendžiamos. Panevėžį jau pasiekė „AstraZeneca“ vakcina, kuriai nereikia specialių šaldytuvų – užtenka paprasto šaldytuvo arba šaltkrepšio. Ne taip, kaip  „Pfizer“ vakcina, kuri atvežama pirmadieniais ir saugoma Respublikinėje Panevėžio ligoninėje. Polikliniką atšildyta vakcina pasiekia antradienį ir ją sunaudoti reikia per 5 paras – iki penktadienio“, – pristatė nuotolinio susitikimo sprendžiamus klausimus K. Armonavičius ir sakė, kad Panevėžio poliklinikoje šiuo metu pradėti skiepyti 80 metų ir vyresni panevėžiečiai.

SAM surengtame nuotoliniame susitikime nagrinėtas pagrindinis klausimas – COVID-19 ir vakcinavimas.

Kalbėjo aštriau

Pasiteiravus, kodėl susitikimo metu buvo išjungtas Panevėžio poliklinikos vadovo mikrofonas ir, ar K. Valantinas savo kalboje naudojo necenzūrinių žodžių, K. Armonavičius pasakojo:

„Nenaudojo jis necenzūrinių žodžių, tik gal aštriau kalbėjo. Kai buvo svarstomas vakcinavimo klausimas, K. Valantinas neišlaikė ir tarstelėjo: „Dūstu nuo jūsų vakcinavimo“. Po šių žodžių, susitikimo moderatorius SAM spaudos tarnybos specialistas Lukas Vosylius, atjungė poliklinikos vadovo mikrofoną, kad nebegalėtų kalbėti. Kalbėjausi su Savivaldybės gydytoju Mindaugu Burba. Pasak jo, tikriausiai susikaupusios problemos, organizaciniai klausimai išvedė K. Valantiną iš pusiausvyros. Nesusivaldė jis. Tačiau negaliu teigti, kad jis buvo neblaivus. Per atstumą negalima to nustatyti.“

Trūko kantrybė

Panevėžio poliklinikos vadovas K. Valantinas aiškina, kad mikrofoną SAM specialistas išjungė už ministerijos darbo kritiką.

„Pasakiau, ką galvoju apie ministeriją ir darbo pobūdį. Trūko kantrybė ir išsakiau viską. Esu emocionalus. Todėl mikrofoną išjungė ir nebegalėjau dalyvauti pokalbyje. Susidėjo daug dalykų ir problemų, kurios tęsiasi jau nuo pernai metų gruodžio mėnesio, kai buvo paskelbtas karantinas. Tos problemos susijusios su vakcinų gavimu, jų saugojimu. Ypatingai daug problemų turime su  „Pfizer“ vakcina, kuria atšildžius reikia sunaudoti per 5 paras. Taip pat turime problemų su apmokėjimu už papildomą darbą“, – pasakojo K. Valantinas ir tęsė:

„Papildomas darbas – vakcinavimas, mobilus punktas. Turi būti nustatyti apmokėjimo įkainiai, o jų kol kas nėra. Nėra įkainių, nėra ir apmokėjimo už teikiamas paslaugas. Be to, poliklinika turėjo nemažai išlaidų įrengiant mobilųjį punktą, karščiavimo kliniką. Iš viso išleidome apie 124 tūkst. eurų, bet kol kas padarytų išlaidų niekas nepadengė, nors žadėjo grąžinti lėšas.“

jusupnv-03-1.jpg