Utenos rajono ūkininkas laimėjo dar vieną bylą dėl melžiamų karvių skleidžiamo triukšmo

Utena
Asociatyvi Unsplash.com nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Ūkininkai iš Utenos rajono laimėjo dar vieną bylą Lietuvos Aukščiausiajame Teisme (LAT) dėl melžiamų karvių skleidžiamo triukšmo.

LAT ketvirtadienį galutinėje ir neskundžiamoje nutartyje paskelbė, kad byloje nenustatyta, kad ūkininkas kartu su sutuoktine apie 6.09 val. ryto melžimo aparatu melždamas karves, šį aparatą būtų naudojęs ne pagal paskirtį ir tokiais veiksmais būtų trikdęs įstatymo saugomą objektą – viešąją rimtį.

Pasak teismo, nėra pagrindo konstatuoti neteisėtų veiksmų ir negali kilti atsakomybė pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, numatantį atsakomybę už viešosios rimties trikdymą.

Teisėjų kolegija panaikino ankstesnius teismų sprendimus ir ūkininko administracinę bylą nutraukė. Be to, teismo sprendimu valstybė jam turės atlyginti 900 eurų bylinėjimosi išlaidų. 

Garbaus amžiaus vyras Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2021 metų birželio 15 dienos nutarimu už viešosios rimties trikdymą buvo nubaustas 50 eurų bauda, nes vykdydamas ūkinę veiklą, nakties metu naudodamas melžimo aparatą, kuris skleidžia triukšmą, trikdė šalia gyvenančių asmenų ramybę ir poilsį.

Spalio pabaigoje LAT panaikino kitą ūkininkui skirtą baudą už melžimo aparato skleidžiamą triukšmą, joje jis buvo 20 eurų bauda.

Pasak teismo, ši veikla būdinga kaimiškoms gyvenvietėms, ir ji negali būti laikoma grojimu kitokiais garsiniais aparatais, taip pat priskiriama kitiems triukšmą keliantiems veiksmams (pavyzdžiui, garsiam beldimui į langus, garsiai leidžiamai muzikai), kuriais trikdoma asmenų ramybė, poilsis ar darbas.

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato 2021 metų birželio 7 dienos nutarimu vyras buvo nubaustas už tai, kad gegužės 11 dieną, apie 6.10 val., Utenos rajone, šalia esančio gyvenamojo namo, pievoje melžė karves melžimo aparatu, kuris kėlė garsų triukšmą ir taip trikdė viešąją rimtį.

LAT atkreipė dėmesį, kad dėl triukšmo pasiskundusi ūkininko kaimynė J. M. įsigijo sodybą 2017 metais, 2020 metų vasarą ji girdėjo melžimo agregato garsą, tačiau jokių pretenzijų ar nusiskundimų nereiškė, nors naudotas tas pats melžimo agregatas, melžimo aikštelė buvo toje pačioje vietoje.

2021 metų gegužę tarp ūkininko ir moters, tveriant ganyklos tvorą, kilo nesutarimas dėl besiribojančio žemės sklypo ribų.