Utenos kraštotyros muziejaus projektas „Partizaniškas ruduo“ kviečia į pilietišką bendrystę

a8a4a2f608f509e9cb7943258f9dfc2ce37460f7
Utena
Violeta Develienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Rugsėjo 8 dieną Utenoje pradėtas įgyvendinti naujasis Lietuvos kultūros tarybos ir Utenos rajono savivaldybės finansuojamas Utenos kraštotyros muziejaus projektas „Partizaniškas ruduo“.

Savo renginių ciklą organizatoriai pradėjo pakviesdami uteniškius ir miesto svečius į Utenos Kamerinį teatrą, kuriame aktorių Vitalijos Mockevičiūtės ir Neringos Varnelytės kūrybinis duetas (teatras „Labas“) bei profesionalūs etnomuzikantai, folkloro grupės „Ratilai“ nariai Darius Mockevičius ir Paulius Kovalenko suvaidino spektaklį „Miško seserys”.

Sukrečiančios, bet kartu šviesios istorijos apie stiprias ir ryžtingas moteris nukėlė žiūrovus į Dzūkijos kraštą ir išryškino dzūkių, veikusių1944–1953 m., partizanų karo ryšininkių, portretus. Partizaniškų istorijų liudininkių pasakojimai įrašuose, dainos, sukaupos istorinės relikvijos, fotografijos ir dienoraščiai subtiliai panaudoti kaip meninės raiškos priemonės. Užburiantys, ekspresyvūs teatriniai liudijimai apie viltį, drąsą, meilę ir kovą už Lietuvos laisvę abejingų nepaliko.

„Svarbiausia ugdyti(s) pilietiškumą. Nemąstydamas to nepadarysi. Projektas „Partizaniškas ruduo“ Utenos kultūros padangėje telks žymius žmones: rašytoją R. Šerelytę, kino režisierių V. V. Landsbergį, žurnalistes A. Plaipaitę, Ž. Kropaitę, aktores N. Varnelytę, V. Mockevičiūtę ir kitus, kad kartu mąstytume apie herojus ir antiherojus, drąsą, ištikimybę, apie moteris kare, apie tai, kaip išgyventi okupaciją, tardymus, lagerį ir tremtį, kaip neišduoti bendražygių ir kaip atsitiesti“, – dėkodama aktoriams už nuoširdumą, o žiūrovams už gausiuis plojimus, po spektaklio kalbėjo Utenos kraštotyros muziejaus direktorė Jovita Nalevaikienė. Žiūrovai kviečiami į projekto „Partizaniškas ruduo“ tęsinį. Rugsėjo 19 d. 17.30 val. Utenos Kraštotyros muziejuje svečiuosis žurnalistės Živilė Kropaitė-Basiulė ir Aistė Plaipaitė.