PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Jaunimas2018 m. Liepos 9 d. 10:40

Utenos apskr. VPK pareigūnės vykdė tarptautinę priemonę prieš prekybą žmonėmis

Utena

Reporteris MonikaŠaltinis: Etaplius.lt


44464

2018 m. liepos 2-5 dienomis vyko tarptautinė priemonė, kuri nukreipta į nusikalstamų atvejų, susijusių su prekyba vaikais, išaiškinimą, prevenciją ir kontrolę. Pagrindinis tarptautinės priemonės tikslas - vykdyti prevenciją ir kontrolę, ir išaiškinti prekybos vaikais atvejus, kai jie tampa prekybos žmonėmis aukomis, juos išnaudoja tiek priverstinio darbo tikslais, vergijos ar panašiomis į vergiją sąlygomis, tiek nusikalstamoms veikoms vykdyti, tiek ir elgetavimui ar kitiems išnaudojimo tikslams.


Foto galerija:

2.jpeg
3.jpeg

Šią savaitę, Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Agnė Steponavičienė Utenoje vykdė tarptautinę priemonę prieš prekybą žmonėmis. 2018 m. liepos 4 dieną Vaiko šeimos ir vaiko gerovės centre vyko susitikimai su vaikais ir su saugusiais asmenimis. Svečiuose dalyvavo Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centro Socialinio darbo koordinatorė Vaida Matusevičiūtė Kompetentinga šios srities žinovė Vaida Matusevičiūtė supažindino klausytojus apie galimas grėsmes, kokių būtina imtis atsargumo priemonių, norint netapti prekybos žmonėmis auka, žinoti, kur kreiptis pagalbos. Jaunuoliams parodyta vaizdinė medžiaga, papasakotos realios istorijos, kai žmonės buvo išnaudojami, verčiami dirbti prieš savo valią ir pristatytos pagrindinės prekybos žmonėmis formos ‒ prostitucija, darbo išnaudojimas, vertimas daryti nusikaltimus, fiktyvios išnaudojančios santuokos. Lietuvoje populiariausi būdai – pažadai, apgaulė, įklampinimas į skolas (realias ar menamas), o išvykus iš šalies „švelnus" elgesys pasikeičia į tiesioginius gąsdinimus ar net fizinį smurtą. Seksualinis išnaudojimas yra tik viena iš prekybos žmonėmis formų. Be seksualinio išnaudojimo asmenys gali būti priversti vykdyti nusikaltimus, elgetauti gatvėse, būti išnaudojami pornografijai, santuokų sudarymui, surogatinei motinystei, priversti dirbti vergiškomis sąlygomis, konsumacijai, sekstingui ir kt. Kovos su prekybos žmonėmis ir išnaudojimo centro Socialinio darbo koordinatorė Vaida Matusevičiūtė pabrėžė, kad ši grėsmė pirmiausia susijusi su tuo, kad dalis vaikų ir jaunimo vasaros atostogų metu nėra pakankamai užimti, jiems trūksta gebėjimų organizuoti prasmingą laisvalaikį, jie neturi siektinų tikslų – tokie vaikai yra lengvas prekiautojų žmonėmis grobis. Jaunimo siekis lengvai ir greitai užsidirbti pinigų ir/ar sunki finansinė padėtis, taip pat skatina patikėti prekeivių žmonėmis pažadais ir tokiu būdu yra patenkama į prekeivių žmonėmis pinkles. Susirinkusieji susidomėję klausėsi, kaip jie galėtų atpažinti ir išvengti prekeivių žmonėmis bei jų išnaudojimo. Kiekvienam buvo išdalintos informacinės kortelės, kurioje raginama nepasiduoti prekeiviams žmonėmis ir pateikta išsami informacija, kur galima kreiptis, jei reikalinga pagalba.

Susidūrę su prekybos žmonėmis atvejais, ar įtarę, kad kyla grėsmė, nedelsdami kreipkitės skubios pagalbos telefonu 112. Pagalbą prostitucijos ir prekybos žmonėmis aukoms teikia Kovos su prekyba žmonėmis ir išnaudojimu centras (KOPŽI). Visą parą veikia centro SOS numeris +370 679 61617, skirtas konsultuoti, patarti ir informuoti nukentėjusius nuo įvairių prekybos žmonėmis formų, prostitucijos, seksualinės prievartos, pabėgusius nepilnamečius. Daugiau informacijos galima rasti interneto svetainėje www.anti-trafficking.lt