Utenos aplinkosaugininkai sulaikė neteisėtai stirniną sumedžiojusius asmenis

Utenos aplinkosaugininkai sulaikė neteisėtai stirniną sumedžiojusius asmenis
Utena
Pexels.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Aplinkosaugininkai Ignalinos rajone sulaikė du asmenis, neteisėtai sumedžiojusius stirniną, penktadienį pranešė Aplinkos apsaugos departamentas.

Už sumedžiotą žvėrį teks atlyginti aplinkai padarytą žalą ir sumokėti baudą, taip pat gresia netekti graižtvinio šautuvo ir teisės medžioti bei visureigio „Mercedes-Benz“.

Anot departamento, medžiotojų klubo „Mielagėnai-1“ medžioklės plotų vienete antradienio pavakarę Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai sulaikė du Ignalinos rajono gyventojus, šio klubo narius, šiurkščiai pažeidusius medžioklės taisykles.

Sumedžiotą suaugusį stirnos patiną asmenys visureigiu neteisėtai parsigabeno į vieno iš medžiotojų sodybą. Užvėrę tvoros aplink sodybą vartus, ne tam skirtoje patalpoje pradėjo doroti gyvūną, neįrašę į medžioklės lapą, rašoma pranešime.

Asmenims pareigūnai surašė administracinių nusižengimų protokolus, paimtas graižtvinis šautuvas su optiniu taikikliu, visureigis „Mercedes-Benz“, neteisėtai sumedžiotas stirninas.

Taip pat kiekvienam iš jų gresia administracinė 800–1800 eurų bauda, teisės medžioti atėmimas nuo trejų iki penkerių metų, šautuvo ir automobilio konfiskavimas ir teks atlyginti aplinkai padarytą 1916,90 eurų žalą.

Įsiteisėjus nutarimams, konfiskuotas automobilis bus perduotas realizuoti Valstybinei mokesčių inspekcijai, o ginklas ir šaudmenys – Turto valdymo ir ūkio departamentui prie Vidaus reikalų minitsterijos.