Utenos aplinkosaugininkai per dieną išaiškino tris „tinklininkus“: paimta 11 tinklų

Utenos aplinkosaugininkai per dieną išaiškino tris „tinklininkus“: paimta 11 tinklų
Utena
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Šeštadienį Aplinkos apsaugos departamento Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai nustatė du neteisėtos žvejybos atvejus Utenos ir Zarasų rajonuose – iš pažeidėjų paimta 11 statomųjų tinklų, dvi valtys ir žuvys.

„Primename, kad aplinkosaugos pareigūnai dirba ir savaitgaliais, todėl sustiprinta žvejybos kontrolė vykdoma nuolat. Nors aktyviai kovojame su tinklininkais, labai gaila, kad jiems vis dar sunku suprasti, jog žuvų ištekliai nėra amžini ir jiems atsikurti reikia nemažai laiko“, – trečiadienį išplatintame pranešime spaudai teigė Utenos gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininkas Almantas Vaičiūnas.

Aplinkosaugininkai ankstyvą šeštadienio rytą per reidą Utenos rajono Alaušo ežere nustatė asmenį, gaudžiusį žuvį iš medinės valties šešiais statomais tinklais, jais asmuo neteisėtai sugavo tris kuojas. Už neteisėtai sugautas žuvis pažeidėjui teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą, tvirtina Aplinkos apsaugos departamentas.

Pareigūnai taip pat pažymi, kad sulaikytas asmuo Alaušo ežere už tokią veiką administracinėn atsakomybėn patraukiamas nebe pirmą kartą.

Tos pačios dienos vakarą kitas aplinkosaugininkų ekipažas reido metu Zarasų rajono Zelionkos ežere išaiškino du asmenis, žvejojusius iš plastikinės valties draudžiamais ne mėgėjų žvejybos įrankiais – penkiais statomaisiais tinklais. Asmenys per neteisėtą žvejybą žuvų nesugavo.

Už neteisėtą žvejybą tinklais visiems trims asmenims gresia baudos iki 300 eurų ir statomųjų tinklų bei plaukiojimo priemonių konfiskacija.