Utenoje ES lėšomis bus nupirkta ir įrengta 10 socialinių būstų

63e21a91cb67720230206zged064
Utena
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Utenos regione už 900 tūkst. eurų bus nupirkta ir įrengta 10 socialinių būstų, kuriuose apsigyvens daugiavaikės šeimos, neįgalieji bei jų šeimos nariai.

Kaip antradienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM), Europos Sąjungos (ES) lėšomis finansuojamas projektas leis būstuose apsigyventi mažiausiai 38 socialiai pažeidžiamiems asmenims.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos duomenimis, būstai bus perkami ir įrengiami jau esamuose daugiabučiuose, jiems įsigyti bus skelbiami viešieji pirkimai.

Kaip teigiama VRM pranešime, įsigyti būstai turėtų patenkinti visą savivaldybės poreikį daugiavaikėms šeimoms apgyvendinti bei padidins būsto prieinamumą asmenims su negalia.

„Verta pasidžiaugti, kad regionas ties tuo nesustoja ir iki 2027 m. planuoja įsigyti daugiau nei 300 socialinio būstų ir patenkinti beveik visą regione šiuo metu esantį socialinio būsto poreikį“, – pranešime sako socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Kaip pažymi VRM, tai yra pirmasis 2022–2030 metų Regionų plėtros programos lėšomis finansuojamas projektas. Ministrė Agnė Bilotaitė teigė tikinti, kad šios investicijos „leis pasiekti realų proveržį ir spręsti aktualiausias vietos problemas visoje šalyje“.