URM: Rusija domisi punkto pasienyje su Kaliningradu atidarymu, bet siūlymų nepateikė

20220225ZGED0236
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Rusija domisi galimybe atidaryti Dubkų-Rambyno pasienio punktą, tačiau siūlymų Lietuvai kol kas nepateikė, BNS patvirtino Užsienio reikalų ministerija (URM).

„Užsienio reikalų ministerija nėra gavusi tokių siūlymų, tačiau Rusijos Federacija kelia jūsų užklausoje minimus klausimus“, – rašoma komentare BNS.

Kaip skelbia newkaliningrad.ru, Kaliningrado srities valdžios institucijos anksčiau šį mėnesį išsiuntė laišką Rusijos užsienio reikalų ministerijai, prašydamos surengti derybas su Lietuva dėl Dubkų-Rambyno pasienio kontrolės punkto atidarymo, taip pat dėl geležinkelio tranzito kvotų panaikinimo.

Savo ruožtu Lietuvos URM pažymi, kad keleivių tranzitas iš Kaliningrado srities ir į ją vyksta sklandžiai, laikantis sutartų supaprastinto Rusijos piliečių tranzito per Lietuvos teritoriją sąlygų.

Tuo metu atskiro susitarimo Rusijos prekių tranzitui nėra – pasak ministerijos, „šį krovinių tranzitą Lietuva kontroliuoja, nuosekliai vadovaudamasi Europos Sąjungos teisės aktais ir Europos Komisijos gairėmis“.

Dubkų-Rambyno kontrolės punktas įrengtas, tačiau sienos perėjimo vieta Lietuvos pusėje uždaryta.