URM darbuotojai raštu kreipėsi dėl E. Bajarūno: prašo ambasadorių iškviesti į Lietuvą

Bajarūnas bns
Lietuva
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  ELTA

Užsienio reikalų ministerijos (URM) Darbo taryba bei Darbuotojų profesinė sąjunga penktadienį kreipėsi į Gabrieliaus Landsbergio vadovaujamą ministeriją bei Lietuvos atstovybes užsienyje dėl kaltinamų netinkamu elgesio susilaukusio ambasadoriaus Eitvydo Bajarūno.

Darbuotojus atstovaujančios institucijos, kaip praneša naujienų portalas Delfi, prašo mobingu apkaltintą ambasadorių Jungtinėje Karalystėje išsikviesti konsultacijoms į Lietuvą tol, kol bus atliktos visos reikiamos procedūros ir įvertintas galimai netinkamas jo elgesys.

Kaip skelbia Delfi, taip pat prašoma įvertinti, ar spaudos konferenciją šią savaitę surengęs E. Bajarūnas nenusižengė diplomatinės tarnybos statutiškumui. Taip pat raginama atlikti ministerijos vidaus auditą ir nustatyti, kokiu būdu URM Generalinės inspekcijos išvada ir informacija apie ambasados darbuotojų liudijimus pasiekė žiniasklaidą.

ELTA primena, kad abejonės dėl diplomato tinkamumo tęsti pareigas kilo po to, kai naujienų portalas delfi.lt paskelbė, jog, šaltinių duomenimis, URM sulaukė skundų dėl galimo E. Bajarūno mobingo ir piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi.

Trečiadienį portalas paviešino ir URM inspektorių ataskaitos detales, kuriose kalbama apie netinkamą ambasadoriaus elgesį, jo žmonos piktnaudžiavimą ambasados resursais. Todėl siūloma spręsti dėl E. Bajarūno tinkamumo eiti pareigas.

Visgi šalies vadovas Gitanas Nausėda teigė, kad kaltinimų mobingu ir piktnaudžiavimu tarnybine padėtimi sulaukęs Lietuvos ambasadoriaus Jungtinėje Karalystėje E. Bajarūnas yra reiklus vadovas. Todėl, pasak prezidento, tam tikros ambasadoje kilusios įtampos ir nesutarimai – natūralūs.

Savo ruožtu G. Landsbergis stebėjosi prezidento užimta pozicija dėl mobingu kaltinamo ambasadoriaus.