URM: D. Matulionis nepaisė instrukcijų per NATO susitikimą, bet nuobauda nesiūloma

20191127_144339
Lietuva
BNS Fotobanko nuotr.
Augustas Stankevičius Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Lietuvos ambasadorius prie NATO Deividas Matulionis padarė tarnybinį nusižengimą, kai nesilaikė instrukcijų per šiemet liepą vykusį Aljanso viršūnių susitikimą Vilniuje, tačiau jam nuobaudos skirti nesiūloma, nusprendė diplomato elgesį tyrusi Užsienio reikalų ministerijos (URM) komisija.

„URM Deivido Matulionio galimo tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija nustatė, kad D. Matulionis padarė tarnybinį nusižengimą ir nesilaikė ministerijos instrukcijų. Tačiau, atsižvelgiant į NATO viršūnių susitikimo rezultatų kontekstą, sudėtinga įvertinti padarytą žalą valstybei, todėl komisija nesiūlo skirti nuobaudos“, – BNS pirmadienį informavo ministerija.

Pats ambasadorius BNS situacijos nekomentavo.

Tyrimo dėl D. Matulionio imtasi kilus abejonių, jog diplomatas galėjo nesilaikyti valstybės institucijų suteikto mandato ir savo veikla susilpninti Lietuvos derybines pozicijas derybose dėl NATO viršūnių susitikimo Vilniuje dokumentų, rugpjūtį skelbė naujienų portalas „Delfi“.

Anot jo, tyrimas susijęs su D. Matulionio veiksmais derantis dėl NATO komunikato ir formuluotės apie vokiečių brigados dislokavimą Lietuvoje.

Prezidentas Gitanas Nausėda yra sakęs, kad pasitiki ambasadoriumi. Jis pabrėžė, kad derybos NATO viršūnių susitikimo Vilniuje metu buvo ypač sudėtingos.