Uostamiestyje – intensyvūs šaligatvių atnaujinimo darbai

6032
Klaipėda
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Klaipėdos miesto savivaldybės inf.

Pavasarį uostamiestyje skelbia intensyvėjantys miesto gatvių ir šaligatvių dangų atnaujinimo darbai. Kai kurios dangos nebuvo remontuotos jau kelis dešimtmečius – nuo tada, kai buvo paklotos. Atnaujintos dangos ne tik saugesnės pėstiesiems bei kitiems eismo dalyviams, bet ir atrodo estetiškiau.

„Gatvių ir šaligatvių remonto darbai – nesibaigiantis procesas, kuriam kasmet reikia skirti daug dėmesio ir lėšų. Bus atnaujinami blogiausios būklės šaligatviai. Norėtųsi, kad, sutvarkius kurį nors ruožą, rangovams prie jo netektų grįžti bent keletą metų, nes sąrašas gatvių ir šaligatvių, kurie dar laukia savo eilės, yra ilgas. Labai norisi tikėti, kad rangovai, o ir už techninę darbų priežiūrą atsakingi specialistai savo darbą atliks kokybiškai, tad kitąmet galėsime remonto darbus išplėsti į kitas miesto teritorijas“, – sako Klaipėdos miesto meras Arvydas Vaitkus.

Siekiama, kad naujomis dangomis galėtų vaikščioti ar važinėti visi klaipėdiečiai, todėl iš anksto suplanuoti šaligatvių statybos ir remonto darbai vyks įvairiose miesto vietose.

Artimiausiu metu bus pradėti šaligatvių tvarkymo darbai Danės gatvėje, kitapus netrukus po rekonstrukcijos atsidarysiančio Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro. Čia bus klojamos naujos šaligatvių dangos. Numatyta, kad rangovas – „VVARFF“ darbus pabaigti turės iki Muzikinio teatro atidarymo išvakarių.

Iki gegužės mėnesio, jei bus palankios oro sąlygos, vėliausiai – iki vasaros sezono pradžios planuojama sutvarkyti ir pagrindinės – Molo gatvės – I Melnragėje važiuojamosios dalies trinkeles (nuo Vėtros g. iki Audros g.).

Iš didesnės apimties projektų – šaligatvių dangos klojimo darbai Poilsio g. (netoli Naujojo turgaus), taip pat – naujo šaligatvio tiesimo darbai Vėjo g., Tauralaukyje. Šiuo metu vyksta viešieji pirkimai rangovams išrinkti.

Šį pavasarį bus tęsiami praėjusiais metais pradėti šaligatvių remonto Bangų gatvėje darbai. Šiemet numatyta atnaujinti šaligatvius kitoje gatvės pusėje, ties pastatais Bangų g. 10, 12, 20. Tvarkant atskirus fragmentus, atsižvelgiama, kad perspektyvoje kompleksiškai būtų sutvarkytas visas šaligatvis.

Numatyta atnaujinti ir šaligatvius Kūlių Vartų gatvėje. Bus suremontuoti šaligatviai (šiaurinėje šios gatvės pusėje) nuo neseniai įrengtos naujos dangos iki įvažiavimo į automobilių stovėjimo aikštelę ir nuo naujai įrengtos dangos iki „Švyturio“ alaus daryklos (pietinėje gatvės pusėje).

Šaligatvių (trumpesni jų ruožai) dangos remontuojamos ir kitose miesto vietose – Šilutės pl., I. Simonaitytės g., Vyturio g., Žvejų g.

Šiemet šaligatvių tvarkymui numatyta skirti daugiau negu 1 mln. eurų.