#UNIKALU. D. Vasiliauskas: „Ką daryti, kad nepasisektų?“

Šiauliai
Reporteris Elena Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Naujienų platformos Etaplius.lt tinklalaidėje „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ kalbėsimės su dar viena unikalia asmenybe. Mokytojas, mokyklos direktorius Donatas Vasiliauskas papasakos, kokie yra pagrindiniai sėkmės formulės elementai, kodėl žmogus, nemokantis matematikos, taip pat gali būti puikus verslininkas ir kaip jam pavyksta sudominti jaunimą ekonomika.

Vyras prisimena, kad dar vaikystėje domėjosi verslu, tačiau žinių trūkumas pakišo koją: „Aš norėjau tapti verslo žmogumi, bet mokykloje negavau pakankamai tos srities žinių ir gebėjimų. Ko gero, gyvenimas man davė tokią misiją švietimo sistemoje.“ Baigęs mokyklą, įstojo į tuometį Vilniaus pedagoginį universitetą, kuriame mokėsi ekonomikos ir verslumo paslapčių bei kaip jas perduoti moksleiviams. Atlikdamas praktiką Donatas suprato, kad mokytojo kelias jam patinka – juo žingsniuoja jau 10 metų.

Pašnekovas teigia, kad sėkmingi mokytojai pasižymi ne tik aktyvumu, žingeidumu, profesionalumu: „Gero rezultato su mokiniais pasiekia tie, kurie savo pavyzdžiu rodo, kaip reikia eiti per gyvenimą, dirbti darbą ar daryti dalykus, kuriuos tu sugalvoji. Mūsų, kaip ekonomikos ir verslumo mokytojų, tikslas nėra iš kiekvieno mokinio padaryti verslininką. Tikslas – kad jie įgytų tokių savybių kaip kritinis mąstymas, kūrybingumas, žingeidumas, gebėjimas spręsti problemas, prisiimti lyderystę, – kurios padės save realizuoti visose gyvenimo srityse.“

Vyras pasakoja, kad moksleivius itin žavi galimybė sukurti produktą ir užsidirbti: „Mokiniai patys atranda kažkokį poreikį, kuris nėra patenkintas rinkoje arba jų asmeniniame gyvenime, ir mato, kad jie komandoje gali tą problemą išspręsti – sukurti produktą – ir dar visa tai monetizuoti, uždirbti tikrą pelną, – tai juos žavi.“ Mokytojas pastebi, kad ir sėkmės, ir nesėkmės atveju tai yra gera pamoka: jaunimas išmoksta atpažinti savo klaidas, jas ištaisyti ir nebekartoti.

Visą pokalbį tinklalaidėje „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ galite pamatyti „YouTube“ platformoje.