#UNIKALU. A. Skudutytė: „Esu atspari skausmui“

Vilnius
Reporteris Elena Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Etaplius.lt

Naujienų platformos Etaplius.lt tinklalaidėje „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ susipažinsime su Lietuvos motokroso čempione, futbolininke Adrija Skudutyte ir kalbėsimės apie nemaloniausius įvykius varžybose, šuolį greitajai medicinos pagalbai į glėbį ir kas ją atvedė į Šiaulius. Mergina papasakos apie savo šeimą: kada jos tėtis lipa ant motociklo, kodėl mama to nedaro ir didžiausius brolio ir sesers motokroso pasiekimus.

Mergina prisimins susidomėjusi motokrosu būdama dar visai jauna: „Šioje sporto šakoje esu jau maždaug šešerius metus – pradėjau sportuoti 12 metų, moterų klasėje – maždaug nuo 13.“ Adrija papasakos su motokrosu susidūrusi visai netikėtai: tėvai broliui nupirko motociklą, mama, pamačiusi skelbimą apie šią sporto šaką, nuvežė ten brolį, o susidomėjo visos trys atžalos: Adrija, jos brolis ir sesuo.

Sportininkei atrodo, kad motokrosas – išskirtinė sporto šaka: „Tai yra individualus sportas, tu atsakai pats už save, gali pats asmeniškai siekti rezultatų. Tie patys šuoliai, posūkiai, kelionės į varžybas... Visa atmosfera tiesiog nereali.“ Ji taip pat pripažins itin mėgstanti greitį: „Azartas, malonumas lenktyniauti su varžovais. Greitis yra vienas iš gyvenimo būdų. Mano sporto šakoje pagrindinis dalykas yra greitis.“

Mergaitėms, nedrįstančioms lipti ant motociklo, Adrija rekomenduotų... tiesiog išdrįsti: „Rekomenduočiau nebijoti, nebijoti suklysti, išdrįsti. Anksčiau mane pamatę žmonės sakydavo, kad atrodau pasikėlusi, bet paskui pabendrauja ir viskas atrodo paprasta. Taip, pirmą žingsnį žengti tikrai turėtų būti sunku, bet kažkaip reikia išdrįsti, ar su kažkieno pagalba, ar pačiam prisiversti ir pabandyti. Gyvenam tik vieną kartą ir reikia išbandyti absoliučiai viską.“

Tai ir dar daugiau galite pamatyti naujausiame tinklalaidės „UNIKALU su Asta Lesauskiene“ episode Etaplius.lt „YouTube“ kanale.