Ukrainos žvalgyba: Rusija planuoja įvykdyti teroristinį išpuolį Astravo AE

Ukrainos žvalgyba: Rusija planuoja įvykdyti teroristinį išpuolį Astravo AE
Pasaulis
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Ukrainos karinė žvalgyba sekmadienį pranešė, kad Rusijos specialiosios tarnybos artimiausiu metu Baltarusijos teritorijoje planuoja įvykdyti kelis teroristinius išpuolius prieš ypatingos svarbos Baltarusijos infrastruktūros objektus, ypač šalia sienos su Lietuva esančią Astravo atominę elektrinę.

Ukrainos gynybos ministerijos Vyriausiosios žvalgybos valdybos pranešime teigiama, kad Baltarusijoje planuojamos „dirbtinai išprovokuotos žmogaus sukeltos katastrofos svarbiuose infrastruktūros objektuose“.

„Įtariamų „incidentų“ vieta – teritorija, besiribojanti su ES šalių ir Ukrainos sienomis, ypač Gardino ir Bresto sritys. Vienas iš pagrindinių taikinių – Baltarusijos Astravo atominė elektrinė“, – teigiama pranešime.

Anot jo, incidentais tikimasi paspartinti Baltarusijos kariuomenės įsitraukimą į karą Ukrainoje Rusijos pusėje, taip pat sukurti Kremliui reikalingą viešąją nuomonę Baltarusijos visuomenėje.

Astravo AE buvo pastatyta 2020 metais. Viena didžiausių jėgainės kritikių Lietuva ir tarptautiniai ekspertai teigia, kad statyba vyko šiurkščiai pažeidžiant technologinius ir aplinkosaugos standartus.