Ukrainiečiai muzikantai padėkojo ukmergiškiams už vienybę, palaikymą ir paramą

0001_kyiv-orchestra-ukmergeje-2024-02-22-33_1708677420
Ukmergė
Dainiaus Vyto nuotr.
Daiva Zimblienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ukmergės raj. savivaldybės inf.

Ukmergės kultūros centro didžiojoje salėje skambėjo uždeganti ukrainietiška muzika ir dainos su šiuolaikiniais orkestriniais ritmais.

Čia koncertavo Kyjivo akademinis pučiamųjų orkestras. Ukmergė – vienas iš dešimties Lietuvos miestų, kuriame ukrainiečiai muzikantai surengė savo nemokamą koncertą ir taip padėkojo lietuviams.

„Prieš dvejus metus Rusija pradėjo atvirą karinę agresiją Ukrainoje. Nemanėme, kad šis karas truks taip ilgai. Dveji beprasmio ir nesuvokiamo žiaurumo karo metai pareikalavo daugybės aukų. Žuvo nekalti žmonių, kankinamos ir niekinamos moterys, vaikai. Nukentėjo ir buvo nuniokoti miestai, karinė agresija kursto nesaugumą ir baimę visoje Europoje.

Tikiu, kad ateis ta ilgai laukta diena, kai karo veiksmai Ukrainoje bus nutraukti, kad Ukraina vėl taps saugi.

Simboliška, gražus sutapimas, kad šiandien šioje scenoje koncertuos iš Ukrainos sostinės Kyjivo atvykęs akademinis pučiamųjų orkestras. Ukrainos muzikantai – tarsi Pergalės ir Laisvės šaukliai.

Nepavarkime padėti, palaikyti, remti mūsų brolių ir sesių ukrainiečių. Žinojimas ir jausmas, kad šiuo sunkiu metu jie nėra vieni teikia daug vilties, jėgų ir pasitikėjimo. Visų mūsų bendras tikslas – pergalė!“ – prieš koncertą kalbėjo Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas.

Jis pakvietė visus tylos minute pagerbti žuvusius ir palaikyti tebekovojančius Ukrainos žmones

Kyjivo akademinis pučiamųjų orkestras - Ukrainos sostinės vizitinė kortelė. Joks oficialus renginys neapsieina be orkestro dalyvavimo: festivaliai, oficialūs priėmimai, valstybinės šventės ir valstybinės reikšmės ceremonijos.

Orkestro padėkos koncertų Lietuvoje turą organizavo iš Ukmergės kilusios Oksanos Paškauskienės vadovaujama asociacija „Po mažą žingsnį“ ir labdaros fondo „Help Bucha“ vadovas Konstantinas Gudauskas.