Ukrainai tęsiant kovas už svarbų rytinį kaimą, V. Zelenskis mini Valstybingumo dieną

Lietuva
Stop kadras
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Rusijos pajėgos penktadienį apšaudė svarbų kaimą Ukrainos pietryčiuose, kurį Kyjivas paskelbė atkovojęs per tęsiamą kontrpuolimą, o ukrainiečių prezidentas Volodymyras Zelenskis, minėdamas šalies Valstybingumo dieną, pabrėžė jos suverenumą.

„Dabar, kaip ir daugiau nei prieš tūkstantį metų, mūsų civilizacinis pasirinkimas yra vienybė su pasauliu“, – sakydamas kalbą prie Šv. arkangelo Mykolo vienuolyno Kyjive pabrėžė V. Zelenskis.

„Būti galia pasaulio istorijoje. Turėti teisę į savo nacionalinę istoriją – savo žmonių, savo žemės, savo valstybės. Ir mūsų vaikų – visų būsimų ukrainiečių tautos kartų. Tikrai laimėsime!“ – kalbėjo jis.

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas savo tvirtinimu, kad Ukraina kaip valstybė neegzistuoja, teisino savo sprendimą užpulti šią šalį.

V. Zelenskis per Valstybingumo dienos minėjimą taip pat įteikė apdovanojimus kariams ir pirmuosius pasus jauniems piliečiams. Šventė sutampa su krikščionybės įsigalėjimo teritorijose, kurios vėliau tapo Ukraina, Rusija ir Baltarusija, pradžios minėjimu.

Tuo metu mūšio lauke ukrainiečių kariai stumiasi į priekį kai kuriose rytinėse Ukrainos dalyse ir susiduria su įnirtingu pasipriešinimu, sakė sausumos pajėgų vadas Oleksandras Syrskis.

Vienas Vakarų pareigūnas ketvirtadienį sakė, kad Kyjivas pradėjo didelę kontrpuolimo ataką Pietryčių Ukrainoje. V. Putinas pripažino, kad kovos ten suintensyvėjo, bet tvirtino, kad ukrainiečių bandymas prasiveržti žlugo.

V. Zelenskis vėlai ketvirtadienį paskelbė vaizdo įrašą, kuriame ukrainiečių kariai sako užėmę Staromajorskės kaimą Donecko srityje. Rusijos tinklaraštininkai teigė, kad rusų artilerijos ugnis iš esmės sunaikino kaimą, o penktadienį skelbė apie tolesnį apšaudymą.

Šio kaimo, kur prieš karą gyveno 682 gyventojai, užėmimas suteiktų ukrainiečiams platformą toliau stumiantis į rusų kontroliuojamą teritoriją, pažymėjo tinklaraštininkai.

Nei vienos pusės pareiškimų apie tai, kas vyksta karo veiksmų zonoje, patikrinti neįmanoma.