Ukraina teigia per naują rusų išpuolį numušusi 30 dronų

max-kukurudziak-qbc3Zmxw0G8-unsplash
Pasaulis
Unsplash.com nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Ukrainos karinės oro pajėgos šeštadienį pranešė, kad naktį atrėmė Rusijos dronų ataką ir numušė 30 iš 31 Maskvos paleisto drono.

Išpuolio taikiniais tapo tokie regionai kaip sostinė Kyjivas, pietinis Chersono ir vakarinis Chmelnyckio regionai.

„Iš viso per išpuolį taką buvo panaudotas 31 atakos dronas „Shahed-136/131“, kurį okupantai pasiuntė į skirtingus Ukrainos regionus“, – sakoma Ukrainos karinių oro pajėgų pareiškime.

2022 metų lapkritį Ukrainos pajėgos atkovojo Chersoną, bet nuo to laiko jį nepaliaujamai apšaudo Rusijos pajėgos iš priešingo gretimos Dnipro upės kranto.

Tuo tarpu rusų valdžia teigė, kad per naktinius Ukrainos bombardavimus okupuotame pietiniame Chersono regione žuvo vienas žmogus.

Rusijos Belgorodo srities gubernatorius Viačeslavas Gladkovas pranešė, kad per pastarąją parą šioje teritorijoje, kuri ribojasi su Ukraina, buvo suduotas 41 ukrainiečių smūgis.

Rusija penktadienį pranešė, kad užkirto kelią kelioms Ukrainos dronų atakoms dviejuose pasienio regionuose.

Per dvi valandas virš 2014 metais iš Ukrainos aneksuoto Krymo pusiasalio buvo numušti 26 dronai, teigiama Gynybos ministerijos pranešime, tačiau nenurodyta, ar yra nukentėjusiųjų ir ar padaryta žala.

Anksčiau ministerija platformos „Telegram“ įrašuose teigė, kad Kursko srityje buvo numušti šeši dronai, nukreipti į „Rusijos teritorijoje esančius įrenginius“, tačiau daugiau informacijos nepateikė.

Rusijos pasienio regionuose dronų atakos vyksta beveik kasdien, nors masiniai išpuoliai yra retesni.

Tuo tarpu Rusija beveik kasdien bombarduoja Ukrainos miestus. Šią savaitę ji surengė masinę dronų ataką prieš Pietų Ukrainą ir paleido balistines raketas į Kyjivą, kur nuolaužos sužeidė apie 50 žmonių.