Ukraina sveikina ES sankcijas Iranui dėl dronų

Ukraina sveikina ES sankcijas Iranui dėl dronų
Pasaulis
Unsplash.com nuotr.
Rūta Androšiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Ukraina ketvirtadienį palankiai įvertino Europos Sąjungos sankcijas trims generolams ir vienai ginklų bendrovei, tiekiančiai Rusijai iranietiškus dronus, kurie, Kyjivo teigimu, buvo naudojami smūgiams Ukrainoje.

„Sveikinu ES greitus veiksmus po mano pirmadienio raginimo įvesti sankcijas Iranui už tai, kad jis padeda Rusijai žudyti ukrainiečius ir kenkia mūsų energetikos infrastruktūrai“, – socialiniame tinkle „Twitter“ pareiškė Ukrainos užsienio reikalų ministras Dmytro Kuleba.

„Po tris dienas trukusių derybų ES ambasadoriai susitarė dėl priemonių prieš subjektus, tiekiančius iranietiškus dronus, smogiančius Ukrainai“, – kiek anksčiau „Twitter“ pranešė ES pirmininkaujanti Čekija.

Irano dronų gamintojos „Shahed Aviation Industries“ ir trijų aukščiausio rango Irano karininkų pavardės buvo paskelbtos ES oficialiajame leidinyje.

Sankcijos pritaikytos Irano ginkluotųjų pajėgų štabo viršininkui generolui majorui Mohammadui Hosseinui Bagheri (Mohamadui Hoseinui Bageriui), logistikos pareigūnui generolui Sayedui Hojatollah Qureishi (Sajedui Hodžatolai Kureišiui) ir Revoliucinės gvardijos Bepiločių skraidančių aparatų štabo viršininkui brigados generolui Saeedui Aghajani (Saidui Agadžaniui).

„ES taip pat pasirengusi išplėsti šias sankcijas ir taikyti jas dar keturiems Irano subjektams, jau figūravusiems ankstesniame sankcijų sąraše“, – nurodoma ES pirmininkaujančios Čekijos pranešime.

Ukraina apkaltino Rusiją panaudojus keturis Irane pagamintus dronus per Kyjivo bombardavimą pirmadienį ir sakė, kad ukrainiečių oro gynyba nuo rugsėjo vidurio iš viso numušė 223 iranietiškus bepiločius orlaivius.

Kremlius tvirtina nežinantis, kad jo kariuomenė naudotų Ukrainoje iranietiškus dronus, o Teheranas pareiškė, jog teiginiai, kad jis tiekia ginklus Rusijai, „neturi pagrindo“.

Rusijos užsienio reikalų ministerija savo ruožtu ketvirtadienį pareiškė, kad Vakarai siekia daryti „spaudimą“ Teheranui, kaltindami Maskvą, kad ji Ukrainoje naudoja Irane pagamintus bepiločius orlaivius.

Europos Vadovų Tarybos pirmininkas Charles'is Michelis (Šarlis Mišelis), vadovaujantis ketvirtadienį prasidedančiam ES lyderių susitikimui Briuselyje, sveikino sankcijas.

„Imamės greitų veiksmų prieš Iraną, remiantį Rusijos karą Ukrainoje“, – sakė jis.

Čekijos ministras pirmininkas Petras Fiala sakė, kad sankcijos yra nukreiptos „prieš dronus gaminančius ir tiekiančius asmenis ir subjektus“.

„Tai mūsų aiškus atsakas Irano režimui, tiekiančiam Rusijai dronus, jos naudojamus nekaltiems Ukrainos piliečiams žudyti“, – sakė jis.