Ukraina: Soledaro gynėjai priešinasi „didelio intensyvumo puolimui“

Pasaulis
Ukrainos ginkluotųjų pajėgų štabo nuotr.
Rūta Androšiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Ukraina penktadienį paskelbė, kad jos kariai Soledaro mieste rytinėje Donecko srityje priešinasi Rusijos „didelio intensyvumo puolimui“.

Kyjivas nurodo, kad Maskva siunčia daugiau savo karių.

„Soledare naktį buvo karšta. Karo veiksmai tęsėsi. Priešas perkėlė kone visas savo pagrindines pajėgas į Donecko frontą ir palaiko didelio intensyvumo puolimą“, – sakė gynybos viceministrė Hana Maliar. Ji pridūrė, kad tai „sunki karo fazė“.

Rusijos karui Ukrainoje tęsiantis jau beveik metus, Kremliui Donecko srities užėmimas yra tapęs svarbiausiu tikslu – rusams teko atsisakyti ambicingesnių tikslų, tokių kaip sostinės Kyjivo užėmimas ir Ukrainos vyriausybės nušalinimas.

Rusijos privati karinė bendrovė „Wagner“ tvirtina vadovaujanti Soledaro puolimui ir anksčiau šią savaitę paskelbė kontroliuojanti šį druskų kasyklų miestą, kur prieš karą gyveno maždaug 10 tūkst. žmonių.

Tačiau ir Kremlius, ir Rusijos Gynybos ministerija šią savaitę ragino padėtį vertinti atsargiai ir sakė, kad mūšiai Soledare dar tęsiasi.

Vašingtone įsikūręs strateginių studijų centras „Institute for the Study of War“ (ISW) penktadienį savo vertinime nurodė, kad Rusijos pajėgos trečiadienį tikriausiai užėmė Soledarą.

„Tačiau ši nedidelio masto pergalė tikriausiai nepranašauja Bachmuto apsupimo artimiausiu metu“, – nurodė ISW, paminėdamas netoliese esantį didesnį Donecko srities miestą, kurį Rusijos pajėgos puola ištisus mėnesius.