Ukraina sako atkovojanti Juodosios jūros pusiasalį

Ukraina sako atkovojanti Juodosios jūros pusiasalį
Pasaulis
BNS/Fotobanko nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Ukraina atkovojo beveik visą pietinę Mykolajivo sritį, esančią izoliuotame pusiasalyje prie Juodosios jūros, kur tebevyksta kovos, antradienį pranešė srities karinės administracijos vadovas.

Kyjivo kariai stumia Rusijos pajėgas iš Ukrainos pietuose esančių Mykolajivo bei Chersono sričių ir neseniai atgavo Chersono miestą, kuris buvo vienintelis Maskvos pajėgų nuo vasario užimtas Ukrainos sričių centras.

„Atkuriame visišką srities kontrolę. Mums liko trys gyvenvietės Kinburno nerijoje, kad oficialiai nebebūtume kariaujančia sritimi“, – socialiniuose tinkluose pranešė Vitalijus Kimas.

Jo pranešimas pasirodė po to, kai gynybos ministerijos atstovė spaudai šią savaitę patvirtino, kad ukrainiečių pajėgos vykdo „karinę operaciją“ Kinburno nerijoje.

„Kai tik bus rezultatų, apie juos pranešime“, – sakė Ukrainos pietinės kariuomenės vadovybės atstovė žiniasklaidai Natalija Humeniuk.

Pusiasalis, išsikišęs į Juodąją jūrą, yra padalytas į dvi dalis: vakaruose yra Mykolajivo srities dalis, o rytuose – Chersono srities dalis.

Jį nuo ukrainiečių pajėgų kontroliuojamos teritorijos skiria Dniepro upė, tekanti per Chersono sritį.

Ukrainos neseniai atkovota Chersono sostinė yra vakariniame upės krante, o Rusijos pajėgos įsitvirtinusios rytinėje pusėje.

Vasarį įsiveržusios rusų pajėgos greitai ir anksti užėmė Chersoną, tačiau besiverždamos toliau į vakarus buvo sustabdytos Mykolajive.