Ukraina peikia Maskvos paskirtą Zaporižios atominės elektrinės vadovą

Ukraina peikia Maskvos paskirtą Zaporižios atominės elektrinės vadovą
Pasaulis
Pexels.com nuotr.
Rūta Androšiūnaitė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Ukraina ketvirtadienį oficialiai atleido ukrainiečių inžinierių, kurį Maskva paskyrė vadovauti Rusijos okupuotai Zaporižios atominei elektrinei, didžiausiai Europos branduolinei jėgainei, ir pavadino jį išdaviku.

Objekto vyriausiasis inžinierius Jurijus Černičiukas trečiadienį sakė, kad sutiko užimti šias pareigas, nes tai buvo, jo nuomone, „vienintelis teisingas sprendimas“

Rusijos branduolinės energetikos operatorė „Rosenergoatom“, kuriai Maskva pavedė vadovautbni elektrinei, patvirtino šį paskyrimą. 

Ukrainos branduolinės energetikos agentūra „Enerhoatom“ oficialiai atleido J. Černičiuką už „koloboracinę ir išdavikišką veiklą“.

Ukrainos „Enerhoatom“ vadovas Petro Kotinas sakė, kad J. Černičiukas „išdavė Ukrainą“ ir perėjo į „priešo pusę“.

„Užuot dėjęs visas pastangas kuo greičiau išlaisvinti elektrinę, jis nusprendė padėti Rusijos okupantams įteisinti nusikalstamą jos užgrobimą ir dabar ragina kitus darbuotojus daryti tą patį“, – platformoje „Telegram“ rašė P. Kotinas. 

„Rusijos okupantai daro vis didesnį spaudimą proukrainietiškai nusiteikusiems gamyklos darbuotojams, gąsdina ir šantažuoja. Tačiau yra tik viena padori išeitis – laikytis! Perėjimas prie rusiškų struktūrų padarys jus tiesioginiais agresoriaus pagalbininkais, taigi ir savo tautiečių priešais“, – sakė jis. 

Rusija užgrobė Zaporižios elektrinę pietų Ukrainoje netrukus po to, kai vasario mėnesį įsiveržė į šalį. 

Rusija ir Ukraina jau kelis mėnesius kaltina viena kitą apšaudant elektrinę. 

Lapkritį Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA) pasmerkė smūgius elektrinės teritorijoje ir paragino „sustabdyti šią beprotybę“.