Ukraina neigia įvykdžiusi egzekuciją rusų belaisviams

Ukraina neigia įvykdžiusi egzekuciją rusų belaisviams
Pasaulis
BNS/Fotobanko nuotr.
Deividas Kubikis Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Ukrainos parlamento žmogaus teisių įgaliotinis sekmadienį paneigė, kad Kyjivo pajėgos nužudė rusų karo belaisvius, teigdamas, kad Ukrainos kariai gynėsi nuo rusų, kurie apsimetė pasidavę.

Šią savaitę Rusijos socialiniuose tinkluose buvo išplatinti vaizdo įrašai, kuriuose, kaip teigiama, rodomi rusų karių, nužudytų pasidavus Ukrainos kariams, kūnai.

Ukrainos ombudsmenas Dmytro Lubinecas sakė, kad vaizdo įrašo „ištraukos“ rodo, jog rusai, „naudodamiesi surežisuotu paėmimu į nelaisvę..., įvykdė karo nusikaltimą, apšaudydami Ukrainos ginkluotąsias pajėgas“.

Tai reiškia, kad kariai „negali būti laikomi karo belaisviais“, teigė jis.

„Tie, kurie nori pasinaudoti tarptautinės teisės apsauga, kad žudytų, turi būti nubausti“, – pridūrė D. Lubinecas.

Viename Rusijos socialiniuose tinkluose platinamame vaizdo įraše matyti, kaip kareiviai, atrodo, pasiduoda keliems kariškiams, apsirengusiems kamufliažiniais drabužiais ir dėvintiems geltonas apyrankes.

Pasiduodantys kariai atsigulė ant žemės nuolaužų pripildytame namo kieme.

Vaizdo įrašas staiga nutrūksta, kai pasigirsta šūviai.

Kitame vaizdo įraše, nufilmuotame iš viršaus, matyti maždaug dešimties žmonių kūnai, apsupti, kas atrodė kaip kraujo dėmės.

Naujienų agentūra AFP nepriklausomai nepatvirtino šių vaizdo įrašų.

Rusijos gynybos ministerija penktadienį pareiškė, kad vaizdo įrašuose užfiksuotas „tyčinis ir metodiškas daugiau kaip 10 sulaikytų Rusijos karių nužudymas“.

Ji paragino atlikti tyrimą dėl „karo nusikaltimų“.

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova pasmerkė „negailestingą beginklių rusų“ kalinių sušaudymą ir pareikalavo, kad „tarptautinės organizacijos pasmerktų ir nuodugniai ištirtų šį sukrečiantį nusikaltimą“.

Jungtinių Tautų atstovas penktadienį AFP sakė, kad JT „žino apie vaizdo įrašus“ ir „juos nagrinėja“.