Ukmergiškiai žemdirbiai degino protesto laužus

0001_ukininku-protestas-2024-01-08-6_1704730418
Ukmergė
Dainiaus Vyto nuotr.
Daiva Zimblienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ukmergės raj. savivaldybės inf.

Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas kartu su vicemeru Eugenijumi Kuodeliu sausio 8-osios popietę aplankė visuotinėje protesto akcijoje dalyvaujančius rajono žemdirbius.

Apie 100 ukmergiškių kartu su visos šalies žemdirbiais šiandien degino protesto laužus. Ukmergės rajone jie liepsnojo 13-oje vietų - prie pagrindinių rajono ir valstybinės reikšmės kelių, privačių ūkių laukuose. 

Liepsnojančių laužų akciją „Mes sakome gana!“ organizavo Lietuvos žemės ūkio taryba, vienijanti 10 narių: Lietuvos ūkininkų sąjungą, Ekologiškų mėsinių galvijų augintojų, Lietuvos pieno gamintojų, Lietuvos grūdų augintojų, Lietuvos žemės ūkio bendrovių, Lietuvos žemės ūkio kooperatyvų, Lietuvos paukštininkystės, Lietuvos juodmargių galvijų gerintojų, Lietuvos veislinių kiaulių augintojų ir gerintojų bei Lietuvos galvijų gerintojų asociacijas.  

Pasak Ukmergės rajono žemdirbių asociacijos pirmininko Algirdo Valaišos, šiandien uždegti žemdirbių vilties ir vienybės laužai – tai pirmoji žemdirbių protesto prieš ūkius žlugdančią politiką akcijos banga. Taip bandoma atkreipti dėmesį į socialinio dialogo trūkumą iš valdžios. Parengta 11-os reikalavimų Rezoliucija įteikta šalies premjerei Ingridai Šimonytei, Žemės ūkio ir Aplinkos ministerijoms. Rezoliucijoje reiškiamas susirūpinimas dėl žemės ūkio padėties, pabrėžiama, jog Aplinkos ir Žemės ūkio ministerijos bei jų ministrai nebendradarbiauja.  

„Mes palaikome mūsų žemdirbius, pritariame, kad stinga susikalbėjimo tarp ministerijų ir ūkininkų, kad yra apstu nesprendžiamų ir dėl netinkamų politinių sprendimų sukurtų problemų. Visus darbus reikia pradėti nuo konstruktyvaus dialogo. Net ir esant įtampai, atviras šalių pokalbis daugeliu atvejų – pati efektyviausia problemos sprendimo priemonė“, - teigė Ukmergės rajono savivaldybės meras D. Varnas.  

Jei šį kartą ūkininkai nebus išgirsti, vėliau planuojamos ir kitos akcijos, kurios persikels į Vilnių, pasitelkiant ir žemės ūkio techniką.