Ukmergės rajono taryboje diskusijų sukėlė „Ukmergės Senojo knygyno“ patalpų perdavimo klausimas

0001_rt-2023-11-23-12_1700739710
Ukmergė
Dainiaus Vyto nuotr.
Chrisija Kvietkauskienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ukmergės rajono savivaldybė

Šiandien, lapkričio 23-ąją, įvyko septintasis šios kadencijos Ukmergės rajono savivaldybės tarybos (toliau – Taryba) posėdis.

Iš 25 Tarybos narių posėdyje dalyvavo 23. Dėl ligos su kolegomis neposėdžiavo Arvydas Pėšina ir Algirdas Kopūstas. Prie dalyvaujančiųjų tarybos narių prisijungė savivaldybės administracijos vadovai, skyrių vedėjai ir specialistai, savivaldybės įstaigų bei įmonių vadovai, žiniasklaidos atstovai ir kiti posėdžio svečiai.

Posėdžio pradžioje tradiciškai pasveikinti lapkričio mėnesį gimtadienį šventę Tarybos nariai: Romas Pivoras ir Jolanta Keburienė.

Savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Vaidotas Kalinas pristatė jau 18-ąjį kartą Ukmergės kultūros centro (KC) ir Ukmergės „Lions“ klubo organizuojamą labdaros ir gerumo akciją „Baltas angelas“. Šiais metais kviečiama paaukoti ir suteikti vilties dvejų metukų Majui, sergančiam onkologine liga. Daugiau informacijos apie minėtą akciją rasite: https://ukmergeskc.lt/baltas-angelas-globos-ukmergiski-maju/

Valandą trukusiame posėdyje buvo balsuojama dėl 31 darbotvarkėje patvirtinto sprendimų projekto, taip pat buvo pateiktas 1 Tarybos opozicijos pareiškimas. Iki pastarojo Tarybos posėdžio buvo organizuoti ir Tarybos komitetų posėdžiai, kuriuose buvo išsamiai apsvarstyti ir aptarti visi posėdžiui teikiami sprendimų projektai.

Klausimų sukėlė pačiame miesto centre esančių buvusio „Ukmergės Senojo knygyno“ patalpų perdavimas Ukmergės Vlado Šlaito viešajai bibliotekai. Tarybos narys Kęstutis Zinkevičius domėjosi, ar yra vizija dėl to, ką planuojama įgyvendinti minėto knygyno patalpose ir stebėjosi, kad biblioteka nebuvo išreiškusi poreikio šių patalpų panaudoms. Meras Darius Varnas patikino, kad vizija yra ir šiuo metu sudaryta darbo grupė dirba tuo klausimu.

„Sprendimas perduoti minėtas buvusio knygyno patalpas bibliotekai buvo priimtas reaguojant į visuomenės prašymus „įveiklinti“ šias, pačiame miesto centre esančias patalpas, kad jomis būtų patogu naudotis tiek jaunimui, tiek kitai visuomenės daliai. Parduoti patalpas būtų lengviausia, mažiausiai vargo, bet mes tuomet būtume nesuprasti visuomenės“, - teigė Administracijos direktorė Inga Pračkailė. Ji pabrėžė, jog minėtų patalpų perdavimas bibliotekai valdyti, naudoti ir disponuoti jomis patikėjimo teise užtikrina, kad minėtos patalpos bus naudojamos visuomenės poreikiams.

Tarybos narys Giedrius Auglys domėjosi kada vizija bus įgyvendinama ir išreiškė abejones, ar kelis metus be šildymo per žiemą stovinčių patalpų remontas vėliau nepareikalaus didelių išlaidų ir investicijų. Meras pasidalijo planais, kad šildymas patalpose bus paleistas jau šią žiemą, o pavasarį įgyvendinama numatyta vizija. Balsavimo metu sprendimo projektui pritarta.

Posėdyje taip pat priimti sprendimai dėl pritarimo projekto „Viešosios infrastruktūros įrengimas prie Kadrėnų tvenkinio“ įgyvendinimui, dėl UAB „Ukmergės autobusų parkas“ teikiamų paslaugų įkainių patvirtinimo, dėl leidimo steigti sveikatos centrą Ukmergės rajono savivaldybėje, dėl Ukmergės rajono daugiabučių namų, numatomų modernizuoti pagal valstybinę daugiabučių namų atnaujinimo programą, sąrašo papildymo, dėl pavadinimų gatvėms suteikimo ir geografinių charakteristikų tikslinimo, dėl Ukmergės rajono savivaldybės 2023 metų biudžeto patikslinimo ir kt.

Posėdžio pabaigoje G. Auglys perskaitė pareiškimą, kad Savivaldybės Tarybos opozicija į Savivaldybės Tarybos Etikos komisiją deleguoja ir į komisijos pirmininkus siūlo Giedrių Auglį.

Meras informavo, kad kitas tarybos posėdis vyks gruodžio 21 dieną 10 valandą ir pakvietė visus gruodžio 9 dieną 17 val. dalyvauti šalia Ukmergės KC vyksiančiame Eglutės įžiebime.

Kaip ir ankstesni, taip ir šis Tarybos posėdis buvo tiesiogiai transliuojamas oficialiame savivaldybės „YouTube“ kanale. Todėl, kas neturėjo laiko stebėti tiesioginės transliacijos, visuomet gali peržiūrėti posėdžio įrašą ir išklausyti visus posėdžio metu skaitytus pranešimus, paspaudę šią nuorodą https://youtube.com/live/oWsvWM6tdoA?feature=share

Daugiau posėdžio akimirkų rasite savivaldybės Facebook paskyroje.