Ukmergės rajono savivaldybėje – nauja pareigybė

0001_dv__7519_1706256007
Ukmergė
Dainiaus Vyto nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ukmergės raj. savivaldybės inf.

Sausio 25 dieną Ukmergės rajono savivaldybės (toliau – Savivaldybė) administracijoje pradėjo dirbti Socialinės paramos skyriaus asmenų su negalia reikalų koordinatorius (vyriausiasis specialistas) 28 metų Deividas Mickus. Prieš tai Savivaldybės administracijoje jis laikinai vykdė Jaunimo reikalų koordinatoriaus pareigas.

Asmenų su negalia reikalų koordinatoriaus pareigybė Savivaldybėje yra naujai įsteigta. 2024 m. sausio 1 d. Lietuvos Respublikos Asmenų su negalia teisių apsaugos pagrindų įstatyme numatyta, kad Lietuvos savivaldybėse steigiama minėta pareigybė.

Naujai priimtas įstatymas numato nemažai pokyčių ir naujovių, kurias reikės realizuoti minėtoje srityje.

Asmenų su negalia reikalų koordinatorius Savivaldybėje užtikrins, kad būtų išvengta neįgaliųjų teisių pažeidimų, taip pat kompleksinių Savivaldybės teikiamų paslaugų neįgaliesiems tvarumą, koordinuos jų teikimą, užtikrins „vieno langelio“ principo Savivaldybėje įgyvendinimą dėl neįgaliųjų klausimų, palengvinant neįgaliųjų socialinę integraciją į visuomenę bei teikiant neįgaliesiems reikalingą pagalbą, kuri padėtų palaikyti neįgaliųjų socialinius ir savarankiško gyvenimo įgūdžius, jų galimybes savarankiškai dalyvauti bendruomenės gyvenime.

D. Mickus turi ergoterapijos ir kineziterapijos bakalauro laipsnius, seniau tiesiogiai dirbo su asmeninis turinčiais tiek fizines, tiek protines negalias. Pusantrų metų eidamas Jaunimo reikalų koordinatoriaus pareigas, Deividas įgijo daug administracinės patirties, kurią planuoja sėkmingai pritaikyti visai naujoje srityje.