Ukmergėje neliks vienos rinkimų apylinkės

Ukmergėje neliks vienos rinkimų apylinkės
Ukmergė
BNS/Fotobankas nuotr.
Etaplius.lt Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ukmergės raj. savivaldybės inf.

Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), ruošdamasi 2023 metų pavasarį vyksiantiems Savivaldybių tarybų ir merų rinkimams, patvirtino rinkimų apylinkių sąrašą ir jų ribas. Jose matyti, kad Ukmergės rajone neliks vienos - S. Daukanto rinkimų apylinkės (Nr.1), taip pat pasikeitė Dainavos rinkimų apylinkės (Nr.24) balsavimo patalpų adresas.

S. Daukanto rinkimų apylinkės balsavimo patalpos buvo įsikūrusios Ukmergės „Ryto“ specialiojoje mokykloje (Vytauto g. 20, Ukmergė). Mokyklai atsisakius patalpų Vytauto gatvėje ir visas veiklas bei mokyklos inventorių perkėlus į Veterinarijos gatvės 5-uoju numeriu pažymėtą pastatą, čia nebeliko balsavimo organizavimui tinkamų patalpų. Šios apylinkės rinkėjus nuspręsta priskirti gretimai Anykščių rinkimų apylinkei (Nr. 2). 

Anykščių rinkimų apylinkės rinkėjai, kaip ir anksčiau, balsuos Ukmergės Dukstynos pagrindinės mokyklos (Vaižganto g. 44, Ukmergė) patalpose. 

Dainavos rinkimų apylinkės balsavimo patalpų adresas iš Algirdų aikštės 4-uoju numeriu pažymėto (buvusios Dainavos pagrindinės mokyklos) pastato Dainavos k., Ukmergės r. pakeistas  į  Algirdų aikštės 1-uoju numeriu pažymėtą pastatą (Ukmergės kultūros centro Dainavos skyrius), Dainavos k., Ukmergės r. Šis pakeitimas įvyko dėl to, kad adresu Algirdų a. 4 šiais metais įsikūrė  VšĮ „Guliverio akademija“, tad balsavimo patalpas buvo tikslinga perkelti į šalia esantį pastatą. 

VRK informavo, kad 2023 m. metų pavasarį Savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose rinkėjai balsuos 1 926-iose balsavimo vietose. Palyginimui, 2020-aisiais vykusiuose Seimo rinkimuose galėjo balsuoti 1 937-iose rinkimų apylinkėse. 

Rinkimų apylinkių sąrašą, savivaldybių administracijų direktorių teikimu, VRK sudarė atsižvelgdama į rinkėjų skaičių konkrečioje apylinkėje bei patogumą rinkėjams atvykti į balsavimo patalpas. Rinkimų kodeksas numato, kad apylinkės teritorijoje turi gyventi ne daugiau kaip 5 000 rinkėjų. Taip pat atsižvelgiama, ar pastatas, kuriame vyks balsavimas, yra pritaikytas atvykti asmenims su negalia. 

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimuose rinkėjai gali balsuoti tik toje savivaldybėje, kurioje yra deklaravę savo gyvenamąsias vietas ne vėliau kaip likus 60 dienų iki rinkimų dienos. 

Savivaldybių tarybų ir merų rinkimai vyks 2023 metų kovo 5 dieną.