PRAMOGOS
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Sveikata2020 m. Kovo 31 d. 08:05

Ukmergėje atidarytas mobilusis punktas

Vilnius

Dainiaus Vyto nuotr.

Reporteris SkaistėŠaltinis: Etaplius.lt


123507

Ukmergėje, prie miesto stadiono (Gruodžio 17-osios g. 52) esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje, jau veikia mobilus punktas, kuriame pacientams imami ėminiai tyrimams dėl naujojo koronaviruso (COVID-19).

Vakar nuo 14 iki 18 val. dėl šios infekcijos ištirta 40 asmenų.
Šiandien punktas dirbs jau dviem pamainomis – nuo 9 iki 17 val.

DĖMESIO! Sveikatos apsaugos ministerijos nurodymu pirmiausia jame bus tiriami buvę ligoninės pacientai – iš viso 278 žmonės, kurie iš ligoninės skyrių buvo išrašyti nuo kovo 5 -osios iki kovo 19 dienos. Po jų tyrimai bus skirti šiuo metu dirbantiems ir daug kontaktų su žmonėmis turintiems 68 policijos pareigūnams ir 70 socialinių darbuotojų.

Juos ištyrus, punkto veikla bus organizuojama karštosios linijos trumpuoju telefonu 1808. Apie tai informuosime atskiru pranešimu.

Kaip elgtis atvykus į mobilų punktą?

  • Pacientas, atvykęs į mobilų punktą, turi nelipti iš automobilio ir neatidaryti lango, kol nebus nurodyta kitaip.
  • Pacientas su savimi turi turėti asmens dokumentą ir A4 formato lapą su užrašytu mobiliojo telefono numeriu.
  • Prie automobilio priėjęs mobiliojo punkto komandos padėjėjas sutikrina atvykusio asmens duomenis bei užpildo siuntimą diagnostiniams tyrimams.
  • Tuomet paciento paprašoma atidaryti automobilio langą. Jam susipažinti ir pasirašyti įteikiama sutikimo forma ir saviizoliacijos atmintinė.
  • Kitas mobiliojo punkto komandos narys paima tepinėlį iš paciento nosiaryklės ir ryklės koronaviruso infekcijos laboratoriniams tyrimams atlikti.
  • Pacientas po ėminio paėmimo turi grįžti į namus ir laukti tyrimo atsakymo.
  • Jei tyrimo rezultatai neigiami, pacientas bus laikomas sveiku, jei 14 dienų saviizoliuosis ir simptomai pranyks, tačiau jei būklė negerės, atsiras kitų simptomų ar kils neaiškumų, pacientas turi kreiptis nuotolinės konsultacijos į savo šeimos gydytoją ar į karštąją liniją.
  • Jei rezultatas teigiamas, tačiau paciento būklė yra gera, jam paaiškinama apie griežtos saviiizoliacijos svarbą namuose iki visiško pasveikimo bei atsakomybę, ją pažeidus. Jei pacientas negali saviizoliuotis namuose, tuomet informuojama savivaldybė – ji užtikrina paciento transportavimą į tokiems atvejams parengtą vietą.
  • Jeigu paciento būklė yra pablogėjusi, mobiliojo punkto koordinatorius informuoja GMP dispečerinę ir nurodo pacientui likti namuose ir laukti, kol atvyks GMP brigada.
  • Jei pacientą į mobilųjį punktą transportu atveža kitas asmuo, t. y. turėjo sąlyti su sergančiuoju, jis taip pat turi izoliuotis 14 dienų.