Ukmergėje apsilankiusios Utenos rajono savivaldybės atstovės domėjosi būsimu miniatiūrų parku

0004_dsc04274_1703233007
Utena
Daiva Zimblienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  Ukmergės raj. savivaldybės inf.

Ukmergės rajono savivaldybėje šią savaitę lankėsi Utenos rajono savivaldybės atstovės: mero patarėja Gerda Rušienė, Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėja Romualda Serbentienė ir Kultūros skyriaus vedėja Jūratė Brasiūnienė.

Vizito tikslas – aplankyti Ukmergėje kuriamo Lietuvą reprezentuojančio „Mini Lietuva“ miniatiūrų parko teritoriją, aptarti galimybes ir būdus Utenos rajono savivaldybei tapti šio miniatiūrų parko dalimi, sukuriant bei pagaminant Utenos kraštą pristatančio objekto miniatiūrą, taip pat tartasi dėl abiejų savivaldybių bendradarbiavimo galimybių turizmo, kultūros ir kitose srityse. 

Viešnias priėmę Ukmergės rajono savivaldybės meras Darius Varnas, vicemeras Eugenijus Kuodelis, administracijos direktorė Inga Pračkailė bei Strateginio planavimo, investicijų ir verslo plėtros skyriaus vedėja Lina Kasmauskienė išsamiai papasakojo apie miniatiūrų parko projektą bei atsakė į visus klausimus.   

Ukmergėje kuriamas unikalus  „Mini Lietuvos“ miniatiūrų parkas – tai pastaraisiais metais neatpažįstamai pertvarkytos buvusio karinio miestelio teritorijos dalyje – 1,65 ha plote – atsirasianti sumažinta Lietuva. Jau įrengtas Lietuvos žemėlapio kontūras, suformuotas geografinis Lietuvos paviršius, nutiesti keliai, takai, upių kontūrai ir kt. 

Parke visoms 60-čiai šalies savivaldybių skirti plotai, kuriuose bus įrengti kiekvienos iš jų pasiūlyti svarbiausi ir žymiausi statiniai - sumažintos jų kopijos-miniatiūros. 

„Tai bus tarsi kiekvienos savivaldybės „langas“ į pasaulį. Savivaldybę pristatanti, ją reprezentuojanti pasirinkto statinio ar objekto miniatiūra bus puiki reklaminė nuoroda su visais QR kodais nukreipianti ne tik į to eksponato originalą, bet ir kitus tos savivaldybės lankytinus turistinius objektus. Skaitmeninė erdvė juk beribė ir ji gali būti išnaudojama plačiai, įvairiai bei kūrybiškai pateikiant reikalingą informacijos kiekį. Net neabejojame, kad šis miniatiūrų parkas bus patrauklus ir populiarus, taps dideliu traukos centru. Jame pabuvoję ir vienu metu aplankę visą miniatiūrinę Lietuvą, žmonės panorės nuvykti į ir gyvai, visu dydžiu pamatyti parke pamatytus statinius ar objektus“, – kalbėjo meras D. Varnas.   

Ukmergės rajono savivaldybė šią parko idėją vysto dar nuo 2009 metų, kuomet buvo vykdoma Britų tarybos programa „Kuriantys Europos miestai“ ir įgyvendintas tarptautinis projektas „Kūrybiniai miestai“. 

Nuo 2004 metų Ukmergėje buvusį apleistą didelį plotą – apie 20 hektarų – buvusio karinio miestelio teritorijos pavyko sutvarkyti. Kartu su miniatiūrų parku „Mini Lietuva“ šioje teritorijoje yra suformuota laisvalaikio zona su žaidimų bei sporto aikštelėmis, įrengta gatvių infrastruktūra, taip pat didelė teritorija bus siūloma verslui.  

Kuriamo miniatiūrų parko „Mini Lietuva“ idėjai pritarė visos Lietuvos savivaldybės ir pateikė siūlomus objektus, kurie reprezentuos kiekvieną savivaldybę miniatiūrų parke. Ukmergės rajono savivaldybę naujajame parke pristatys pirmojo Lietuvos prezidento Antano Smetonos dvaro miniatiūra. Ją pagamino  Vilniaus UAB „Idėja 3D" . Maždaug 150 cm aukščio ir 60 kilogramų sverianti dvaro miniatiūra šiuo metu stovi Ukmergės kraštotyros muziejuje. 

Kadangi tvarkant buvusio Ukmergės karinio miestelio teritoriją, šio projekto (jis vadinosi „Susisiekimo komunikacijų prie A. Smetonos g. 6 Ukmergės mieste statyba“) apimtyje nebuvo galimybių numatyti parko miniatiūrų gamybos kaštų, Ukmergės rajono savivaldybė kreipėsi į visas šalies savivaldybes bei pakvietė tapti šio miniatiūrų parko dalimi – finansiškai prisidėti pagaminant savąją miniatiūrą. Vienos savivaldybės iškart sutiko, kitos ketina prisidėti iš dalies, yra ir atsisakiusiųjų, o didžioji dalis dar svarsto ir galvoja. 

Viena iš tokių svarstančių ir galvojančių – ir Utenos rajono savivaldybė. Pasak Utenos rajono savivaldybės mero patarėjos G. Rušienės, miniatiūrų parko projektas išties labai įdomus, o ir Ukmergė tokiam objektui yra geografiškai patogioje vietoje. 

„Pokalbiai su savivaldybių vadovais bei Tarybomis dėl galimų investicijų iš kiekvieno miesto ir rajono gali kiek užtrukti. Utena šiam parkui buvo pateikusi Pašto stoties statinių komplekso vizualą, tačiau šiuo metu abejojame, kad būtent šis statinys geriausiai pristato Uteną turizmo kontekste. Panašūs Pašto stoties pastatai stovi ir Ukmergėje, ir Jonavoje, tad turime atrasti savo miesto išskirtinumą. Norime kitaip pristatyti Uteną – tai, kas iš tikrųjų esame ir tuo tikime“, – teigė G. Rušienė. 

Pasak uteniškių, po pastarojo vizito į Ukmergę joms tapo žymiai aiškesnė būsimo miniatiūrų parko „Mini Lietuva“ vizija, dabar bus lengviau ir paprasčiau svarstyti, planuoti Utenos rajono savivaldybės galimybes tapti šio parko dalimi.

Dėl naujojo miniatiūrų parko Ukmergės rajono savivaldybės vadovai ir kitąmet toliau pratęs pokalbius, susitikimus su kitų šalies savivaldybių atstovais.