Ūkininkas iškasė karo laikų artilerijos sprogmenį, grybautoja miške aptiko miną

670_7453586f078395a81315f9c017a48a0b
Pagėgiai
VSAT nuotr.
Etaplius.LT Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Rusijos pasienyje tarnybą einantys pasieniečiai šį savaitgalį sulaukė dviejų pranešimų apie pasienio ruože aptiktus Antrojo pasaulinio karo laikų sprogmenis.

Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), penktadienį VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Šilgalių pasienio užkardos pareigūnai gavo pranešimą, kad Žiūkų kaime, Šakių rajone, žemės ūkio darbus dirbdamas ūkininkas rado sprogmenį.

Informacija buvo skubiai perduota Bendrajam pagalbos centrui ir policijai. Pasieniečiai iškart ėmėsi saugoti šią vietą ir aplinkinę teritoriją. Vėliau juos pakeitė policijos pareigūnai.

Kaip įprasta tokiais atvejais, pavojingoje vietovėje buvo įvestas planas „Skydas“.

Į įvykio vietą atvykę Lietuvos kariuomenės Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai nustatė, jog tai Antrojo pasaulinio karo 152 mm artilerijos sviedinys. Rastą sprogmenį išminuotojai sunaikinti išvežė į Kazlų Rūdos poligoną.

Panašios informacijos sekmadienį sulaukė ir VSAT Pagėgių pasienio rinktinės Bardinų pasienio užkardos pareigūnai. Jiems buvo pranešta, kad moteris, grybaudama Pagėgių savivaldybėje, Šereitlaukio miške, rado sprogmenį.

Šįkart pasieniečiai taip pat ėmėsi saugoti pavojingo radinio teritoriją.

Į įvykio vietą atvykę Juozo Vitkaus inžinerijos bataliono išminuotojai nustatė, kad rastasis sprogmuo yra Antrojo pasaulinio karo 82 mm minosvaidžio mina. Ji kėlė pavojų, jos negalima buvo judinti, todėl ir buvo neutralizuota radimo vietoje.