Ugniagesių pajėgos pasitraukė iš gaisravietės Viršuliškėse, pastatą toliau saugo policija

20240103LBAL65466
Vilnius
BNS Fotobanko nuotr.
Ingrida Steniulienė Etaplius žurnalistas
Šaltinis:  BNS

Iškėlus žuvusiųjų kūnus iš sprogimo ir gaisro nuniokoto daugiabučio sostinės Viršuliškių mikrorajone, gelbėtojų pajėgos trečiadienio vakarą pasitraukė iš gaisravietės, daugiabutį liko saugoti policija.

„Iš pradžių pasitraukė ugniagesių automobiliai, štabas dar buvo likęs. Šiandien planuojama atvykti susirinkti tik įrangos. Darbų neplanuojama. Pastatą ir jo perimetrą saugo policija, vėliau jo apsauga bus perduota saugos tarnybai“, – BNS ketvirtadienio rytą sakė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento Situacijų koordinavimo skyriaus atstovas Konradas Liekis.

Kaip skelbta, gelbėtojai trečiadienį ištraukė abiejų žuvusiųjų kūnus iš sprogimo ir gaisro nuniokoto daugiabučio sostinės Viršuliškių mikrorajone. Suaugusio žmogaus kūnas iš namo buvo ištrauktas apie 16.45 valandą, vaiko kūnas ištrauktas po 18 valandos.

Nepilnamečio kūną buvo sunkiau ištraukti dėl vietoje esančių įtrūkimų, gelbėtojams vietoje teko konstruoti apsauginę konstrukciją.

Žuvusius du žmonės ugniagesiai gelbėtojai pastebėjo iš pastato išorės. Vieno kūnas pastebėtas antradienį popiet, kito – anksčiau ieškoto vaiko – ankstyvą trečiadienio rytą. 

Jų kūnų pareigūnai iki šiol negalėjo ištraukti, nes baimintasi, jog gali griūti pastatą laikančiosios konstrukcijos.

Gaisras penkių aukštų gyvenamajame name po sprogimo kilo antradienį priešpiet, jis baigtas gesinti trečiadienį anksti ryte.

Ketvirtadienį ekspertai turėtų įvertinti, į kuriuos butus bus galima užeiti gyventojams, kad jie galėtų išsinešti būtiniausius daiktus.

Vilniaus miesto savivaldybė šiame daugiabutyje antradienio vakarą paskelbė ekstremalią situaciją. Savivaldybės duomenimis, dėl gaisro be pastogės liko 57 namo gyventojai. Dalis jų laikinai apgyvendinti viešbučiuose, kiti apsistojo pas artimuosius.

Iki šiol nėra aišku, ar name apskritai dar galės gyventi žmonės.

Gaisro priežastis taip pat nėra aiški. Viena iš galimų sprogimą sukėlusių versijų – dujų nuotėkis.