Šiame straipsnyje pateikiama informacija, skirta asmenims NUO 18 METŲ
REDAKCIJA REKOMENDUOJA
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
Aktualijos2022 m. Birželio 30 d. 08:37

Ugniagesių gelbėtojų patarimai saugiai vasarai

Kelmė

PAGD nuotr.

Kelmės PGTŠaltinis: Etaplius.lt


238837

Vasara – pats gražiausias ir smagiausias metų laikas, kuomet laukia atostogos, draugai, gamta ir pramogos. Tačiau net ir atostogaujant svarbu nepamiršti saugaus elgesio vandenyje ir prie vandens telkinių taisyklių. PRIMENAME!!!

Negalima maudytis: jeigu nežinote maudymosi vietos gylio, dugno ypatybių; jeigu esate labai pavargęs (smarkiai dirbote ar sportavote) ar blogai jaučiatės; jeigu esate perkaitęs; vakare, kai tamsu; ką tik pavalgius, pilnu skrandžiu. Reikia palaukti mažiausiai pusvalandį, o dar geriau – valandą; valgant, kramtant kramtomąją gumą - lengva užspringti, o bandant įkvėpti oro, galima į kvėpavimo takus įtraukti vandens; jeigu artėja audra su perkūnija. Tuomet reikia eiti kuo toliau nuo paplūdimio, jeigu bangos didesnės nei 70 cm; Jeigu paplūdimyje iškelta raudona vėliava.

ATMINKITE!!! Mokėjimas plaukti negarantuoja saugaus maudymosi!

KĄ DARYTI, JEIGU PRADĖJOTE SKĘSTI? Jei į kvėpavimo takus pateko vandens ir pradėjote kosėti, apsiverskite ant nugaros ir, nedarant staigių judesių, atsikosėti. Jei vandenyje raumenis sutraukė mėšlungis, stenkitės nepanikuoti, įtempkite raumenį ir plaukite į krantą. Jeigu pradėjote skęsti, pasistenkite įkvėpti kuo daugiau oro, o dėmesį į save atkreipkite mojuodami rankomis, šaukitės pagalbos.

KĄ DARYTI, PAMAČIUS SKĘSTANTĮ ŽMOGŲ? Pamatę skęstantį žmogų, šaukdami mėginkite atkreipti aplinkinių dėmesį ir iškvieskite gelbėjimo tarnybas tel. 112. Saugiausias gelbėjimo būdas yra mesti skęstančiajam plūduriuojantį daiktą – kamuolį, čiužinį, gelbėjimo ratą, virvę ir pan. Jei to neįmanoma padaryti ar asmuo yra per toli, pamėginkite gelbėti skęstantį, priplaukę prie jo su kokia nors plaukiojimo, gelbėjimo ar parankine priemone, kuri neskęsta ir paduoti skęstančiajam per saugų atstumą kokį nors daiktą, į kurį jis galėtų įsikibti: lazdą, storą medžio šaką, čiužinį. Įsidėmėkite, jog be parankinių priemonių gelbėti skęstantį gali tik geras plaukikas, kuris išmano gelbėjimo būdus ir moka tai atlikti praktiškai.

nuotrauka.png



REDAKCIJA REKOMENDUOJA